Wypożyczalnia odtwarzaczy cyfrowej książki mówionej dla osób niewidomych i słabowidzących – Edycja 2016

 

P  O  L  E  C  A  M  Y

darmowy eBook fantasy do pobrania

Książnica Pruszkowska korzysta ze środków Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

ANTONI MURACKI – WIERSZE I PIOSENKI 2

20,5 x 20,5 cm, 283 strony, ilustracje czarno-białe, oprawa twarda, szyta

ISBN 978-83-62144-71-6

Cena 45 PLN

ANTONI MURACKI – WIERSZE I PIOSENKI 2

 

 

Nakładem  Książnicy Pruszkowskiej ukazał się właśnie drugi tom poezji pruszkowskiego barda – Antoniego Murackiego. Luksusowo wydany, ilustrowany reprodukcjami nastrojowych obrazów Teresy Murackiej, uzupełniony nutami i zapisem gitarowych akordów.

Z niekłamaną przyjemnością prezentujemy tę wydawniczą perełkę . Minęło kilka lat od edycji pierwszego tomu i okres ten przyniósł teksty nowe, teksty ważne, teksty już obrosłe w popularność. Śpiewane na scenach całej Polski i nie tylko, śpiewane przede wszystkim w Pruszkowie. Bowiem postać Murackiego na stałe wpisała się w krajobraz kulturalny naszego Miasta. Firmowany przez Książnicę Pruszkowską, a organizowany przez poetę cykl Saloników z Kulturą dorobił się stałej i wciąż rosnącej rzeszy fanów. Czy kusi ich charyzma prowadzącego, czy zapraszane przez niego osobowości sceniczne – nie nam oceniać. Chcieliśmy tylko Salonik uwiecznić.

Uważny Czytelnik  z pewnością odnajdzie tu piosenki usłyszane na pruszkowskich scenach. Może je spróbuje zaśpiewać? Inne z zamieszczonych w książce – być może usłyszy kiedyś w Saloniku z Kulturą.