Wypożyczalnia odtwarzaczy cyfrowej książki mówionej dla osób niewidomych i słabowidzących – Edycja 2016

 

P  O  L  E  C  A  M  Y

darmowy eBook fantasy do pobrania

Książnica Pruszkowska korzysta ze środków Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

SPOTKANIE Z BARTOSZEM SZCZYGIELSKIM

 

 

SPOTKANIE Z BARTOSZEM SZCZYGIELSKIM

Książnica Pruszkowska, Spółdzielczy Dom Kultury oraz Wydawnictwo WAB zapraszają na spotkanie z Bartoszem Szczygielskim oraz promocję jego najnowszej książki pod tytułem SERCE, wieńczącej t.zw. TRYLOGIĘ PRUSZKOWSKĄ. Spotkanie prowadzić będzie Eliza Kurzela.

1 marca ( piątek) o godzinie 18.00 w Spółdzielczym Domu Kultury przy ulicy Hubala 5

WSTĘP WOLNY.

Zapewniamy możliwość zakupu książki i uzyskania autografu.

 

Bartosz Szczygielski – dziennikarz technologiczny i pisarz. Dwukrotny laureat konkursu na opowiadanie w ramach Międzynarodowego Festiwalu Kryminału we Wrocławiu. Wielbiciel dobrego filmu, książki i tatuażu. Aorta, debiutancka powieść Szczygielskiego, rozpoczynająca pruszkowską trylogię noir, była nominowana do Nagrody Wielkiego Kalibru oraz wyróżniona Nagrodą Specjalną im. Janiny Paradowskiej na Międzynarodowym Festiwalu Kryminału 2017. Krew, druga część cyklu, także spotkała się z ogromnym uznaniem czytelników i krytyków. Serce jest ukoronowaniem trylogii.

Serce jest mroczne, brutalne i przejmujące. Szczygielski nie ma litości ani dla swoich bohaterów, ani dla czytelników. To naprawdę świetna książka!

Wojciech Chmielarz

 

Bartosz SzczygielskiSerce, III część trylogii pruszkowskiej

Tylko ci, którzy nie mają nic do stracenia, nie boją się śmierci.

 

Były komisarz policji, Gabriel Byś, pracuje na czarno. Ledwo wiąże koniec z końcem i próbuje żyć normalnie, nie rzucając się nikomu w oczy. Jednak przeszłość nie pozwala o sobie zapomnieć i dopada go w chwili, gdy sądzi, że jest już bezpieczny. Pewnego dnia znajduje ludzkie szczątki w centrum handlowym, a jego kruchy świat rozpada się na kawałki. Zwłoki giną w niewyjaśnionych okolicznościach jeszcze przed identyfikacją ciała. Gabriel staje przed dylematem – ukrywać się dalej czy podjąć niebezpieczną walkę z ludźmi, którzy pozbawili go wszystkiego. Jaką rolę w tej ryzykownej grze odegra była prostytutka, Kaśka, kobieta, która straciła wszystko, a jedyne, co trzyma ją przy życiu, to żądza zemsty?

Witaj w świecie, gdzie nic nie jest takie, jakim się wydaje…