Wypożyczalnia odtwarzaczy cyfrowej książki mówionej dla osób niewidomych i słabowidzących – Edycja 2016

 

P  O  L  E  C  A  M  Y

darmowy eBook fantasy do pobrania

Książnica Pruszkowska korzysta ze środków Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

Przedszkolaki w Filii Nr 4

29 stycznia 2019 r. naszą bibliotekę odwiedziły – po raz pierwszy – dzieci z Przedszkola Niepublicznego przy ul. Chopina

 

  Był to bardzo przyjemny czas, w którym przedszkolaki zwiedziły bibliotekę oraz uczestniczyły w zajęciach z edukacji czytelniczej.

            Przedszkolaki z wielką radością zapoznały się z magicznym dla nich miejscem. Kilkoro z nich było wcześniej w bibliotece ze swoimi rodzicami, ale dla  zdecydowanej większości była to pierwsza wizyta wśród tylu książek. Tematem spotkania było zapoznanie maluchów z biblioteką. Przedszkolaki zwiedziły placówkę, z wielkim zainteresowaniem przeglądały książki znajdujące się na półkach, ale szczególnie zainteresował ich dział dla najmłodszych. Każde z dzieci wybrało dla siebie jedną książkę.

            Dzieci dowiedziały się, co należy zrobić, aby stać się czytelnikiem biblioteki oraz jak należy się w niej zachować, a także poznały zasady wypożyczania książek.

            W trakcie pobytu w bibliotece, dzieci rozwiązywały zagadki związane z postaciami z bajek i baśni. Przedszkolaki znakomicie sobie poradziły.

            Na koniec każde z dzieci otrzymało zakładkę do książki.

 

Zapraszamy ponownie.