Wypożyczalnia odtwarzaczy cyfrowej książki mówionej dla osób niewidomych i słabowidzących – Edycja 2016

 

P  O  L  E  C  A  M  Y

darmowy eBook fantasy do pobrania

Książnica Pruszkowska korzysta ze środków Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

XXVII Targi Książki Historycznej w Warszawie 2018

 

XXVII Targi Książki Historycznej w Warszawie 2018

 

Kolejne – XXVII Targi Książki Historycznej za nami. Dla Książnicy Pruszkowskiej była to dziewiąta edycja tej znakomitej imprezy, dzięki której możemy dotrzeć do ogólnopolskiego odbiorcy. W ciągu tych dziewięciu lat dokonaliśmy ogromnego skoku – od niewielkiego stolika z kilkoma tytułami, poprzez wspólne stoisko w Salonie Bibliotek, do własnej, obszernej ekspozycji pozwalającej nam rokrocznie nie tylko prezentować kilkanaście tytułów pruskovianów, ale również organizować spotkania czytelników z naszymi Autorami.


Przez ten pasjonujący okres wypracowaliśmy sobie również rolę wiodącej biblioteki w Polsce w dziedzinie wydawniczej – zarówno pod względem ilości, jak i jakości edytorskiej. Utwierdzają nas w tym przekonaniu stale czytelnicy oraz księgarze, bibliotekarze i bibliofile.


Minione cztery dni – od 29 listopada do 2 grudnia – wydają się potwierdzać tę opinię oraz sympatię i uznanie, jakimi zostaliśmy obdarowani. Nasze stoisko odwiedziło kilkuset wiernych fanów i należało do najbardziej obleganych wśród stoisk bibliotecznych. Zwłaszcza 1 grudnia, kiedy gościliśmy Tadeusza Huberta Jakubowskiego, który pomimo że nie prezentował w tym roku ( wyjątkowo) żadnej nowości, zdołał skupić uwagę na sobie i swoich książkach liczną grupę czytelników.

Jeszcze większy tłum zgromadziła 2 grudnia przy naszym stoliku pani profesor Maria J. Turos podpisująca swoją książkę „Pochyleni nad człowiekiem” – o Szpitalu Kolejowym.

Dość powiedzieć, że zabrakło egzemplarzy dla wszystkich chętnych.

 

Przeżywając tak wspaniałe chwile nie sposób pozbyć się grzechu pychy – niech nam Czytelnicy wybaczą tę niedoskonałość i dalej obdarzają nas swoim zaufaniem. Udowodnimy, że na nie zasługujemy.