Pobierz książkowy NIEKALENDARZ

 

Książnica Pruszkowska korzysta ze środków Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0

DKK

Polub nas na Facebooku
Facebook Pagelike Widget

Romans z pajacem

 

 

ROMANS Z PAJACEM

Fantastyczny, poruszający spektakl TEATRU NA PUSTEJ PODŁODZE PAMIĘCI TADEUSZA ŁOMNICKIEGO z Brwinowa w adaptacji i reżyserii Waldemara Matuszewskiego. Niezapomniane przeżycie, wspaniali aktorzy. Spektakl został zorganizowany w ramach projektu Dominiki Dominika Bartmann – „Cienie i blaski” z funduszy II edycji Budżet Obywatelski .

Opowiada o losach wędrownej trupy teatralnej, która trafia do kolejnego małego miasteczka, aby dać w nim „jedyne, wielkie powitalne i pożegnalne przedstawienie artystów wszystkich pierwszorzędnych teatrów polskich w kraju i za granicą”. Dyrektor i główny aktor zespołu, Alfred Morelski, „najznakomitszy monologista-komik naszych czasów”,

spotyka na swej drodze pannę z dobrego domu – Monikę,

dla której zostanie aktorką jest najżarliwszym i najskrytszym pragnieniem. Morelski postanawia pomóc jej w spełnieniu tego marzenia. Jest to więc spektakl o pasji do Teatru, w którym artystyczne dusze owładnięte magią sceny wyrażają swą pasję śpiewem.

Spektakl oglądali z nami – wice prezydent Pruszkowa, pan Michał Landowski oraz starosta powiatu pruszkowskiego, pan Maksym Gołoś.

Fotografie Andrzej Tomasz Malczyk