Wypożyczalnia odtwarzaczy cyfrowej książki mówionej dla osób niewidomych i słabowidzących – Edycja 2016

 

P  O  L  E  C  A  M  Y

darmowy eBook fantasy do pobrania

Książnica Pruszkowska korzysta ze środków Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

ROLA PPS W ODZYSKANIU NIEPODLEGŁOŚCI

 

 

Promocja książki Wielcy socjaliści

 

 

23 marca w Spółdzielczym Domu Kultury przy ulicy Hubala 5 odbyła się promocja książki WIELCY SOCJALIŚCI połączona z  dyskusją o roli Polskiej Partii Socjalistycznej w odzyskaniu niepodległości Polski.

Z Andrzejem Ziemskim – redaktorem dzieła, urodzonym w Pruszkowie dziennikarzem,  działaczem  społecznym i politycznym, wykładowcą akademickim, byłym przewodniczącym Rady Naczelnej PPS, od 2004 roku redaktorem naczelnym „Przeglądu Socjalistycznego” rozmawiała Krystyna Narwicz – pruszkowianka, harcerka, była bibliotekarka, wieloletnia działaczka społeczna.

Książka „Wielcy Socjaliści” to praca zbiorowa 17 autorów publikacji, które w latach 2004-2017 wypełniały łamy głównie kwartalnika „Przegląd Socjalistyczny”. To 450 stron fascynujących życiorysów ludzi, którzy współtworzyli polską rzeczywistość przez ostatnie 125 lat.

Indeks nazwisk zawartych w książce liczy ponad 700 pozycji.

Książka ta, to ważny dokument ukazujący wielki wkład ludzi polskiej lewicy w  walkę o niepodległość i sprawiedliwość społeczną. Przybliża ona sylwetki wielu nieznanych polskich bohaterów, pozwala również rozszerzyć wiedzę na temat tych, bardziej znanych.

Książka ta, to obowiązkowa lektura, szczególnie dla młodzieży, która potrzebuje dostępu do prawdziwej historii Polski i tradycji narodowej, wyznaczanej również przez ludzi spod znaku Polskiej Partii Socjalistycznej.

Andrzej Ziemski