Wypożyczalnia odtwarzaczy cyfrowej książki mówionej dla osób niewidomych i słabowidzących – Edycja 2016

 

P  O  L  E  C  A  M  Y

darmowy eBook fantasy do pobrania

Książnica Pruszkowska korzysta ze środków Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

Moje wczoraj

24 lutego, na zaproszenie Książnicy Pruszkowskiej oraz Muzeum Dulag 121, odbyło się spotkanie z Janem Eljaszewiczem

Pomimo niesprzyjającej aury do siedziby Muzeum przyszło wielu mieszkańców Pruszkowa, Piastowa i Milanówka zainteresowanych wspomnieniami Autora – znanego pruszkowskiego społecznika, autora pierwszej koncepcji przestrzennej pomnika upamiętniającego męczeństwo warszawiaków.

 

Jan Eljaszewicz, jako małoletni więzień Dulagu 121 dzielił swój los z setkami tysięcy warszawiaków i wspomnienia z tego traumatycznego przeżycia ( jak również wspomnienia z Powstania Warszawskiego) zawarł w swojej najnowszej książce Moje wczoraj.

Ale Jego gawęda nie dotyczyła tylko wojny i związanych z nią reminiscencji. Opowiadał też o swojej pasji społecznikowskiej, licznych zainteresowaniach, pruszkowskim ruchu sportowym i perypetiach związanych z pomysłem, a następnie realizacją upamiętnienia męczeństwa cywilnych mieszkańców Warszawy. Stąd też z dużym zainteresowaniem spotkała się również poprzednia książka Pana Jana – Z dziejów ruchu sportowego w Pruszkowie w latach 1916 – 1974.

Po dwugodzinnej rozmowie do Autora ustawiła się długa kolejka Czytelników pragnących zadać jeszcze dodatkowe pytania, podzielić się wrażeniami i uzyskać autograf na jednej lub obu  z prezentowanych książek.

 

Serdecznie dziękujemy za niezwykle udany i wzruszający wieczór.