Wypożyczalnia odtwarzaczy cyfrowej książki mówionej dla osób niewidomych i słabowidzących – Edycja 2016

 

P  O  L  E  C  A  M  Y

darmowy eBook fantasy do pobrania

Książnica Pruszkowska korzysta ze środków Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

Noc Bibliotek – 2017

 

3 czerwca Książnica Pruszkowska po raz trzeci brała udział w ogólnopolskiej Nocy Bibliotek. Hasłem wiodącym tegorocznej zabawy była powieść kryminalna wraz z tematyką oboczną.

Honorowym gościem pruszkowskiej nocy był autor powieści kryminalnych, pan Nikodem Pałasz. Gościliśmy również redaktora Marka Ceglińskiego z jego najnowszą książką „Zieloni kanonierzy”.

 

Pruszkowska Policja przygotowała bardzo atrakcyjny – zwłaszcza dla najmłodszych program, w którym największym zainteresowaniem cieszył się prawdziwy radiowóz.

Można było obejrzeć go z bliska, uruchomić syrenę, „koguta” i w ogóle poczuć się jak rasowy detektyw.

Policjanci pokazali również, na czym polega pobieranie odcisków palców, jak również przygotowali materiały z zakresu bezpieczeństwa.

W Czytelni odbył się pokaz filmu kryminalnego dla najmłodszych ” Biuro detektywistyczne Lassego i Mai: Stella Nostra”, który zainteresował nie tylko najmłodszych.

W hallu Wypożyczalni zaprezentowaliśmy prace wychowanków Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego, ze sprzedaży których dochód przeznaczony jest w całości na potrzeby Ośrodka.

Nie zabrakło wiernych przyjaciół Pruszkowskiej Książnicy: Mariana Skwary oraz Tadeusza Huberta Jakubowskiego.

Dopisali również przyjaciele z Pruszkowskiego Stowarzyszenia na Rzecz Zwierząt

a przepiękną, nastrojową oprawę muzyczną zapewnił Adrian ze swoją gitarą.

Podczas całego wieczoru obowiązywała pełna abolicja dla naszych Czytelników.

Dziękujemy wszystkim za udział: Policji, czytelnikom, Autorom, muzykowi, Przyjaciołom Zwierząt i psom.

Fotografował Tomasz Malczyk z Głosu Pruszkowa. Więcej fotografii w Galerii.

___________________________________________________________

 

Noc Bibliotek to ogólnopolska wieczorno-nocna akcja w niekonwencjonalny sposób promująca czytanie i biblioteki jako najbardziej otwarte i dostępne instytucje kultury z ofertą dla osób w każdym wieku, z których zasobów warto korzystać.Biblioteki publiczne, szkolne i inne łączą siły i czekają na czytelników z mnóstwem atrakcji – niecodziennych spotkań z literaturą i jej gwiazdami. Będą śledztwa, romanse, czary i groza.  Liczymy na to, że po poznaniu bibliotek tej wyjątkowej Nocy, czytelnicy wrócą do nich również w dzień. I w kolejne dni. W pierwszej edycji akcji wzięło udział ponad 600 bibliotek, a w ubiegłorocznej już ponad 1000! Biblioteki w całej Polsce odwiedziło kilkadziesiąt tysięcy ludzi.