Wypożyczalnia odtwarzaczy cyfrowej książki mówionej dla osób niewidomych i słabowidzących – Edycja 2016

 

P  O  L  E  C  A  M  Y

darmowy eBook fantasy do pobrania

Książnica Pruszkowska korzysta ze środków Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

Spotkanie autorskie w Filii nr 7

Międzynarodowy Dzień Dziecka z  Wojtkiem z planety Uran

 

 

Wychowankowie Świetlicy PKPS – mieszczącej się przy ul. Księcia Józefa 1 razem z przedstawicielami Zarządu i wychowawcami, Książnicą Pruszkowską oraz firmą Mainfreight świętowali 1 – czerwca –  Dzień Dziecka.

Na wstępie spotkania Dyrektor Grzegorz Zegadło przywitał gości, złożył  życzenia dzieciom oraz wyrazy uznania dla pracowników Świetlicy.

Następnie w czytelni Filii nr 7 odbyło się spotkanie z Agnieszką Dydycz, autorką książki „O Wojtku z planety Uran”.„150 lat to wcale nie tak dużo, gdy się jest mieszkańcem planety Uran. A tyle właśnie ma Wojtek, który aż stamtąd przyleciał na Ziemię. Tu zaprzyjaźnił się z pięcioletnim Antosiem, króliczkiem i całym stadem nietoperzy mieszkających w zoo.
Czy małemu przybyszowi z planety Uran spodoba się u nas? Jakie przygody czekają go na Ziemi? Musicie o tym koniecznie przeczytać!
Przekonacie się przy tym, jak fascynujące jest poznawanie świata, także tego wokół nas, oraz jak ważna jest przyjaźń i serdeczność. I dlaczego ziemskie jedzenie jest takie smaczne…
I musicie jeszcze wiedzieć, że Antoś istnieje naprawdę. To właśnie on opowiedział swoim rodzicom o Wojtku, a jego mama tę historię opowiedziała nam. Czy to nie wspaniałe?
Chciałbym spędzić na planecie Uran długie wakacje razem z Wojtkiem i moimi wnukami: Aaronem, Mają, Adasiem, Jadzią i dorosłą już Leną. Każdy z nas czasem czuje się… kosmitą. Lepiej mieć wtedy obok siebie bliskie osoby.

 Andrzej Seweryn, aktor

żródło: www.azymut.pl

Podczas spotkania autorka czytała fragmenty książki, opowiadała o swojej pracy pisarskiej i odpowiadała na zadawane pytania, rozdawała autografy, a na zakończenie w podziękowaniu otrzymała bukiet kwiatów.

Sponsorem spotkania była firma MAINFREIGHT.

Zapraszamy do obejrzenia relacji w TV Pruszków.

Tekst i fotografie – Krystyna Stępień