Wypożyczalnia odtwarzaczy cyfrowej książki mówionej dla osób niewidomych i słabowidzących – Edycja 2016

 

P  O  L  E  C  A  M  Y

darmowy eBook fantasy do pobrania

Książnica Pruszkowska korzysta ze środków Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

Spotkanie autorskie w DKK

Roksana Jędrzejewska – Wróbel i spotkanie z Florką

 

 

Zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią w ramach programu Dyskusyjne Kluby Książki realizowanego przez Filię nr 7 Książnicy Pruszkowskiej, 27 kwietnia odbyło się spotkanie z autorką książek dla dzieci Roksaną Jędrzejewska –  Wróbel.

Tym razem DKK przeniósł się do Przedszkola Miejskiego nr 12.

 

Autorkę, dyrekcję, grono pedagogiczne i dzieci z przedszkola oraz pozostałych uczestników spotkania powitał Dyrektor Książnicy Pruszkowskiej Grzegorz Zegadło.

 

Pani Roksana Jędrzejewska – Wróbel przeczytała fragment  historyjki z napisanej przez siebie serii wydawniczej oraz opowiadała o jej  bohaterach sympatycznej ryjówce Florce, Józefinie  i Klemensie. 

 

 W drugiej części spotkania pisarka zaangażowała przedszkolaków  w zabawę  –  o drodze książki od pomysłu do księgarni i biblioteki. Dzieci chętnie wcielały się w rolę pisarza, wydawcy, drukarza, ilustratora i bibliotekarza, zdobywając wiedzę o procesie powstawania książki. Miały również okazję zobaczyć oryginalne projekty ilustracji,  a także pluszową zabawkę, która stała się inspiracją do stworzenia jednej z historii.

 

Spotkaniu towarzyszyła wystawa prac plastycznych przedszkolaków: „Florka – moja ulubiona bohaterka literacka”.

Na zakończenie spotkania w podziękowaniu autorka otrzymała bukiety kwiatów od dyrekcji: Książnicy, Przedszkola oraz od dzieci,

 po czym przyszedł czas na wspólne fotografie.


Spotkanie  w ramach programu Dyskusyjne Kluby Książki.

 

Składamy podziękowania dla Pani Agnieszki Kursy Koordynatora DKK z Biblioteki Głównej Województwa Mazowieckiego za zasługi przy zorganizowaniu spotkania.