Wypożyczalnia odtwarzaczy cyfrowej książki mówionej dla osób niewidomych i słabowidzących – Edycja 2016

 

P  O  L  E  C  A  M  Y

darmowy eBook fantasy do pobrania

Książnica Pruszkowska korzysta ze środków Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

Pruszków dawno temu

NOWOŚĆ!!!

Tadeusz Hubert Jakubowski – Pruszków dawno temu

 

15 x 21 cm, 279 stron, ilustracje czarno-białe, oprawa twarda, szyta.

ISBN 978-83-62144-49-5

cena 30 PLN

 

Książka, którą macie Państwo przed sobą być może zaskoczy sympatyków dotychczasowej twórczości Tadeusza Huberta Jakubowskiego. Różni się bowiem od poprzednich i formą, i treścią. Autor przyzwyczaił już nas, czytelników, do swoich „obrazków” – krótkich, czasem nieco dłuższych form, w których niczym obiektywem aparatu fotograficznego lub dyktafonem zapisywał na gorąco otaczający go świat, spotkania z ludźmi (wszystkie według niego zasługiwały na utrwalenie), podsłuchane rozmowy, zwykłe-niezwykłe zdarzenia z pruszkowskich ulic.

Tym razem jest inaczej. W miejsce teraźniejszości – przeszłość, w miejsce ludzi – obiekty. Ale też ludzkie historie z obiektami tymi związane. Autor zadał sobie wiele trudu, aby do tych historii dotrzeć, sprawdzić fakty, opowieści potwierdzić i uwiarygodnić. Tym samym powstała książka osobna w dorobku Tadeusza Jakubowskiego. Dzięki niej mamy szansę (także przyszłe pokolenia) poznać dzieje pruszkowskich budynków, których próżno już szukać na mapie miasta oraz tych, które być może z tej mapy znikną. Również takich, które pozostaną na zawsze.

Epistolarna forma może dziwić, dopóki nie poznamy genezy tych quasi listów-felietonów. Wszystkie zamieszczone w tej książce teksty pochodzą z zabawy historyczno-literackiej, prowadzonej na łamach „Głosu Pruszkowa”. Swoistej gry pomiędzy Autorem a redaktorem naczelnym gazety. Teraz Tadeusz Hubert Jakubowski do tej gry zaprasza również Czytelników.

Miłej zabawy.

 

Grzegorz Zegadło