Wypożyczalnia odtwarzaczy cyfrowej książki mówionej dla osób niewidomych i słabowidzących – Edycja 2016

 

P  O  L  E  C  A  M  Y

darmowy eBook fantasy do pobrania

Książnica Pruszkowska korzysta ze środków Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

WIECZÓR Z PIÓRKIEM I PIÓREM

IMG_8774

15 stycznia w Spółdzielczym Domu Kultury odbyła się promocja albumu

Pruszków piórkiem i piórem

 

Wieczór zgromadził tłumy czytelników i sympatyków książki oraz jej Autorów.

IMG_8752

Po prezentacji Autorów, nasi goście wysłuchali krótkiego recitalu Kayo Nishimizu, zaproszonej specjalnie na tę okazję.

IMG_8766

IMG_8724

Następnie Autorzy złożyli podziękowania wszystkim, którzy przyczynili się do powstania albumu, w tym obecnemu na sali  prezydentowi Janowi Starzyńskiemu.

IMG_8763

 

Po opowieści o genezie albumu oraz przedstawieniu kilku anegdot, nastąpił krótki antrakt, w którym Marek Strójwąs ofiarował Tadeuszowi Jakubowskiemu jego portret swojego autorstwa.

IMG_8769

IMG_8775

IMG_8776

IMG_8785

Kiedy wzajemne uprzejmości i podziękowania zakończyły się wreszcie, czytelnicy tłumnie oblegli autorów w celu pozyskania autografów. Z uwagi na ich wielką liczbę – trwało to bardzo długo. Nikt jednak nie narzekał, bo wieczór był wspaniały.

IMG_8795

IMG_8812

Fotografie: Tomasz Malczyk z Głosu Pruszkowa.

Więcej w naszej Galerii

 

IMG_8785

PODZIĘKOWANIE

Razem z Jerzym Kazimierzem Blancardem serdecznie dziękujemy gospodarzom promocji naszego albumu „Pruszków piórkiem i piórem”
Pani Izabeli Królikowskiej – Dyrektor Spółdzielczego Domu Kultury przy ul. Hubala 5 i Jej Współpracownikom oraz organizatorom spotkania Panu Grzegorzowi Zegadło – Dyrektorowi Książnicy Pruszkowskiej z Zespołem.

Równie serdecznie dziękujemy znakomitej pianistce Pani Kayo Nishimizu za honorowy koncert szopenowski. To dzięki Niej spotkanie promocyjne naszego albumu stało się wydarzeniem kulturalnym dużej rangi. Stało się tak również dzięki wystawie rysunków mistrza Jerzego przygotowanej przez Jego Syna Tomka Blancarda. Tomek! Dziękujemy.

Była śnieżyca. Mokry śnieg, zaspy i korki. Tym bardziej serdecznie dziękujemy Panu Janowi Starzyńskiemu – Prezydentowi Pruszkowa oraz Pruszkowianom – ale nie tylko im, którzy tak licznie dotarli na to spotkanie i zaszczycili nas swoją na nim obecnością.

I jeszcze sprawa osobista. Podczas spotkania promocyjnego artysta plastyk Marek Strójwąs podarował mi portret wykonany przez Niego (do obejrzenia w internecie). Kurdelebele byłem tak wzruszony, zaskoczony i podekscytowany spotkaniem promocyjnym, że nie pamiętam, czy Mu podziękowałem. Marek! Zrobię to teraz. Bardzo Ci dziękuję. Jesteś wielki! Co prawda mógłbym być na nim trochę młodszy – mam dopiero 85 lat – ale nie ma co grymasić. Ważne, że na nim jestem jeszcze ładny.

Kochane i Kochani! Z Jerzym Kazimierzem Blancardem jeszcze raz wam za wszystko z uśmiechem dziękujemy!

Do zobaczenie na następnym spotkaniu promocyjnym!

 

 

Tadeusz Hubert Jakubowski

Pruszków nad Utratą 15.01.2016