Wypożyczalnia odtwarzaczy cyfrowej książki mówionej dla osób niewidomych i słabowidzących – Edycja 2016

 

P  O  L  E  C  A  M  Y

darmowy eBook fantasy do pobrania

Książnica Pruszkowska korzysta ze środków Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

XXIV TARGI KSIĄŻKI HISTORYCZNEJ

 

DSC_0106

 

XXIV Targi Książki Historycznej już za nami

Warto pokusić się o ich podsumowanie. Z pewnością były wyjątkowe, zwłaszcza dla Książnicy Pruszkowskiej. Mimo że my i nasze wydawnictwa nie byliśmy już debiutantami w Arkadach Kubickiego, to po raz pierwszy na Zamku mieliśmy własne stoisko. Dotychczas istnieliśmy jako element – wiodący, co prawda – Salonu Bibliotek, czyli funkcjonowaliśmy w ramach stoiska zbiorczego tych bibliotek w Polsce, które chciały poszczycić się swoimi najlepszymi dokonaniami. Bardzo prędko okazało się, że ta formuła jest niewystarczająca i w bieżącym roku Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich – w uznaniu jakości oraz ilości naszych wydawnictw – zafundowało nam oddzielne stoisko.

DSC_0107

Na Targach pracowaliśmy przez cztery dni – od czwartku 26 listopada, do niedzieli 29 listopada włącznie.

Czwartek, dzień pierwszy Targów, to tradycyjnie już dzień dla „fachowców”. Od rana urządzaliśmy nasze stoisko, układaliśmy książki i banery. Tego dnia odwiedzali nas głównie bibliotekarze i inni wystawcy, w większości fani naszych książek. Ich liczba musi budzić zdumienie, jeśli przypomnimy, że wydawnictwa Książnicy Pruszkowskiej to produkty wyłącznie lokalne, opowiadające o Pruszkowie, jego historii i historii regionu. Wygląda na to, że duch miłości do książek pięknych, starannie wydanych i rzetelnie opracowanych nie ginie wśród czytelników, niezależnie od tego, o czym te książki traktują.

Od piątku Arkady Kubickiego były już powszechnie dostępne dla zwiedzających i kupujących.

IMG_7606

Tego samego dnia, podczas seminarium „Historia w bibliotece: publikacje, archiwa cyfrowe, działania w środowisku lokalnym”, które odbyło się w Sali Kinowej Zamku Królewskiego, przedstawiliśmy swoje ostatnie dokonania w formie wystąpienia ilustrowanego prezentacją multimedialną – „Przywracanie pamięci. Pruszkowscy Żydzi w Pruszkowskiej Książnicy”.

Sobota była dniem przewidzianym na spotkania autorskie u wydawców.

Na stoisku Książnicy Pruszkowskiej gościliśmy Jerzego Blancarda oraz Tadeusza Huberta Jakubowskiego, którzy podpisywali album „Pruszków piórkiem i piórem”, inicjujący w naszym wydawnictwie stulecie praw miejskich dla Pruszkowa.

IMG_7603

Jeśli w czwartek i piątek nie mogliśmy narzekać na brak odwiedzających, to te trzy sobotnie godziny musimy nazwać prawdziwym oblężeniem.

IMG_7610

Mimo to, nasi Autorzy wykazali się niezłomnym hartem oraz pogodą ducha i nikt nie odszedł bez autografu. A była to – zapewniam – naprawdę ciężka praca. Jakże przykro musiało być innym autorom, smętnie oczekującym na swoich czytelników…

IMG_7618

IMG_7619

W niedzielę już tylko podsumowanie. Ostatnie książki, ostatni czytelnicy. Czas pożegnania wciąż rosnącej grupy naszych fanów.

P1060104

P1060102

Do zobaczenia za rok w Arkadach Kubickiego. W związku z Jubileuszem naszego Miasta planujemy wyjątkowe rarytasy.

 

P1060089