Wypożyczalnia odtwarzaczy cyfrowej książki mówionej dla osób niewidomych i słabowidzących – Edycja 2016

 

P  O  L  E  C  A  M  Y

darmowy eBook fantasy do pobrania

Książnica Pruszkowska korzysta ze środków Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

Spotkanie autorskie w DKK

TOMASZ SZWED

KLINIKA MAŁYCH ZWIERZĄT W LEŚNEJ GÓRCE

DSC02220

 

Zgodnie z zapowiedzią w ramach programu Dyskusyjne Kluby Książki w  Filii nr 7 Książnicy Pruszkowskiej odbyło się spotkanie autorskie z Tomaszem Szwedem.

W spotkaniu udział wzięli uczniowie klasy II ze Szkoły Podstawowej nr 6 oraz uczniowie klasy I ze Szkoły Podstawowej Niepublicznej nr 39.

Nasz gość powitał uczestników spotkania słowami bohaterów Kliniki Małych Zwierząt w Leśnej Górce: „Chwała zielonym lasom!”, na które należało odpowiedzieć: „I czystej wodzie chwała!”.

Podczas spotkania autor czytał fragmenty książek swojej serii wydawniczej, grał na gitarze i harmonijce ustnej oraz zapraszał do wspólnego śpiewu i zabaw.

W podziękowaniu za spotkanie Pan Tomasz Szwed otrzymał od uczniów kwiaty.

Po zakończonym spotkaniu można było zakupić książki oraz zdobyć autograf pisarza.

DSC02212

DSC02192

DSC02194

DSC02195

 

DSC02198

DSC02214

DSC02232

DSC02240

 

DSC02243

 

DSC02246

 

IMG_6934

Dziękujemy za udział w spotkaniu: Tomaszowi Malczykowi z „Głosu Pruszkowa” oraz kierowniczce Filii nr 1 Janeczce Prokopczyk.

DSC02189

IMG_6940

 

 

Tomasz Szwed- autor serii  książek dla dzieci o Klinice Małych Zwierząt w Leśnej Górce,  której bohaterami są  małe zwierzęta prowadzące leśny szpital.  Do jednej z książek skomponował i nagrał kilka  piosenek opowiadających o jej bohaterach. Kompozytor, piosenkarz, psychoterapeuta, trener rozwoju osobistego. Od 30 lat na estradzie. Wydał kilka płyt i tomików poetyckich.

Szwed2

 

Czarodziej. Ma doskonały kontakt z małą publicznością. Dzieci przepadają za piosenkami, które śpiewają jeszcze po wyjściu ze spotkania. Najciekawsza jest rozmowa, słuchanie fragmentów książek i zabawa z autorem. Wciągnięte w nią dzieci raz udają niedźwiedzie, rycząc głośno, żeby chwilę potem przy słuchaniu kołysanki ułożyć się spokojnie na dywanie i wyciszyć.

 

 

 

 

 

 

Źródło zdjęcia: http://www.t-szwed.pl/