Wypożyczalnia odtwarzaczy cyfrowej książki mówionej dla osób niewidomych i słabowidzących – Edycja 2016

 

P  O  L  E  C  A  M  Y

darmowy eBook fantasy do pobrania

Książnica Pruszkowska korzysta ze środków Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

Zmysły prysły

Fundacja Wspierania Edukacji i Rozwoju „Innowatorium” zaprasza młodzież gimnazjalną i ponadgimnazjalną z terenu miasta Pruszków do wzięcia udziału w projekcie „Zmysły Prysły. Pruszkowska Kuchnia Teatralna”. Projekt realizowany jest w ramach programu „Lato w teatrze” Instytutu Teatralnego finansowanego przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

„Zmysły Prysły. Pruszkowska Kuchnia Teatralna” to dwutygodniowy cykl bezpłatnych warsztatów teatralnych z elementami plastyki, fotografii i muzyki, których celem jest odkrycie miasta Pruszków za pomocą pięciu zmysłów.

Młodzież w czasie warsztatów spróbuje stworzyć autorską opowieść o swoim mieście, przedstawioną przez pryzmat charakterystycznych dla Pruszkowa smaków, dźwięków, obrazów, zapachów i wrażeń dotykowych. Materiałem, który zostanie w czasie warsztatów teatralnie przetworzony będą zdjęcia, nagrania dźwiękowe oraz formy plastyczne wykonane przez uczestników, pogłębiające ich zmysłową percepcję miasta. Przez dwa tygodnie będziemy obserwować i dokładnie badać Pruszków, rozbudzając dzięki temu swoją wrażliwość artystyczną oraz tożsamość lokalną.  Efektem końcowym będzie spektakl pokazywany szerokiej publiczności 19 i 20 lipca.

Warsztaty toczyć się będą na scenie Spółdzielczego Domu Kultury, w sali parafialnej Parafii Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Marii Panny oraz przestrzeni publicznej Pruszkowa.

 

Warsztaty będą prowadzone przez doświadczonych nauczycieli, trenerów i animatorów, znanych m.in. z takich projektów jak „Laboratorium działań parateatralnych – Pruszków”, warsztaty filmowe „Made in Warszawa 3.0”, „Praca z klasą”.

Zajęcia odbywać się będą codziennie w terminie 06-20 lipca 2015r.

Zapisy: zmysły.prysly@innowatorium.org

Szczegóły projektu na stronie internetowej: www.innowatorium.org (zakładka Projekty)

Informacje o programie „Lato w teatrze” na stronie internetowej: www.latowteatrze.pl (zakładka DLA MEDIÓW)