Wypożyczalnia odtwarzaczy cyfrowej książki mówionej dla osób niewidomych i słabowidzących – Edycja 2016

 

P  O  L  E  C  A  M  Y

darmowy eBook fantasy do pobrania

Książnica Pruszkowska korzysta ze środków Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

„Pan Samochodzik” w Filii Nr 7

 Spotkanie z Arkadiuszem NiemirskimDnia 8 kwietnia razem z naszą wychowawczynią- panią Katarzyną Milner oraz jedną z klas drugich naszej szkoły poszliśmy na spotkanie autorskie z panem Arkadiuszem Niemirskim, który jest kontynuatorem kultowej serii książkowej „Pan samochodzik’’ oraz autorem wielu innych ciekawych dzieł. Spotkanie odbyło się w Książnicy Pruszkowskiej im. Henryka Sienkiewicza w Pruszkowie.

                Pan Arkadiusz opowiadał nam o swoim życiu i drodze do wielu sukcesów, które osiągnął. Powtarzał, że nie wolno tracić wiary w własne marzenia. Autor żartował z nami i prowadził całe spotkanie w sposób humorystyczny i zrozumiały dla młodzieży, nie zabrakło również częstych wybuchów śmiechu ze strony odbiorców w momentach takich jak np. opowiadanie zabawnych anegdotek czy inscenizowania różnych sytuacji.

Myślę, że spotkanie wszystkim bardzo podobało się. Z Książnicy wyszliśmy z głowami pełnymi motywujących zdań, z których przynajmniej część powinna zostać z nami na zawsze.

Kasia Marlęga,

                                               uczennica klasy Ic Gimnazjum nr 4 im. Jana Pawła II w Pruszkowie.

 


Autor książek dla młodzieży i dorosłych. W 2000 zadebiutował powieścią “Pan Samochodzik i skarby wikingów”. Do 2006 wzbogacił tę kultową serię o szesnaście tomów. W lipcu 2003 nakładem wrocławskiego wydawnictwa OSSOLINEUM ukazała się jego pierwsza “oryginalna” powieść detektywistyczna dla młodzieży “Pojedynek detektywów”, a na jesieni tego samego roku zbiór opowiadań kryminalnych “Zbrodnia prawie doskonała”. We wrześniu 2009 ukazała się kolejna pozycja dla młodzieży “Tajemnica Fabritiusa”, a w kwietniu 2010 “Klątwa Nipkowa”.
“Prowokator” (Wydawnictwo Wołoszański, 2014) to jego ostatnia powieść. 

Dnia 8 kwietnia razem z naszą wychowawczynią- panią Katarzyną Milner oraz jedną z klas drugich naszej szkoły poszliśmy na spotkanie autorskie z panem Arkadiuszem Niemirskim, który jest kontynuatorem kultowej serii książkowej „Pan samochodzik’’ oraz autorem wielu innych ciekawych dzieł. Spotkanie odbyło się w Książnicy Pruszkowskiej im. Henryka Sienkiewicza w Pruszkowie.

                Pan Arkadiusz opowiadał nam o swoim życiu i drodze do wielu sukcesów, które osiągnął. Powtarzał, że nie wolno tracić wiary w własne marzenia. Autor żartował z nami i prowadził całe spotkanie w sposób humorystyczny i zrozumiały dla młodzieży, nie zabrakło również częstych wybuchów śmiechu ze strony odbiorców w momentach takich jak np. opowiadanie zabawnych anegdotek czy inscenizowania różnych sytuacji.

Myślę, że spotkanie wszystkim bardzo podobało się. Z Książnicy wyszliśmy z głowami pełnymi motywujących zdań, z których przynajmniej część powinna zostać z nami na zawsze.

Kasia Marlęga,

                                               uczennica klasy Ic Gimnazjum nr 4 im. Jana Pawła II w Pruszkowie.