Wypożyczalnia odtwarzaczy cyfrowej książki mówionej dla osób niewidomych i słabowidzących – Edycja 2016

 

P  O  L  E  C  A  M  Y

darmowy eBook fantasy do pobrania

Książnica Pruszkowska korzysta ze środków Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

MIGAWKI, ZDARZENIA ET CETERA…

Tadeusz Hubert Jakubowski

Migawki, zdarzenia et cetera…

Jakubowski - okładka jpg

oprawa twarda, 320 stron, fotografie

ISBN 978-83-62144-17-4

cena 30 PLN

Wstęp Autora:

Dotychczas ukazał się mój tryptyk wspomnieniowy: „Lata prawie bezgrzeszne” poświęcone dziewczynom i chłopakom z naszej ulicy, „Znakiem tego oskarżony” poświęcony moim najbliższym i „Obrazki, przeważnie miniatury”, zadedykowane moim licznym przyjaciołom. I na tym miałem poprzestać. Tropnąłem się jednak, że ani jednej książeczki nie poświęciłem bezpośrednio wyłącznie mieszkankom i mieszkańcom mojego Pruszkowa. Ta książka wypełnia tę lukę, nie mówiąc już o tym, że pisanie stało się dla mnie narkotykiem, że zostałem od niego uzależniony. Poza tym codziennie coś się dzieje. Szkoda byłoby, gdyby te zdarzenia, również drobne, uległy zapomnieniu. Postanowiłem je utrwalić. Zebrało się ich tak dużo, że pokusiłem się wydać je w tej właśnie książeczce.
„Migawki, zdarzenia et cetera…” pisane są w taki sam sposób, jak trzy książeczki wymienione powyżej. I to nie dlatego, że inaczej nie umiem. Po prostu taka forma podoba mi się najbardziej. Nie jestem megalomanem, ale jestem przekonany, że spodoba się ona również Czytelniczkom i Czytelnikom tej książeczki. Mam nadzieję, że „Migawki, zdarzenia et cetera…” przysporzą zwolennikom mojego pisania tak samo dużo radości i uśmiechu, jak wcześniej wydane tytuły. Gdyby tak się nie stało – w co raczej wątpię – zobowiązuję się wszystkim malkontentom zwrócić pieniądze wydane na jej kupno. Oczywiście za zwrotem mojej książeczki, jeżeli zdążę. W 2011 roku ukończyłem osiem dych i chodząc coraz wolniej, do mety zbliżam się coraz szybciej.
Ale dość biadolenia, bo jak tak dalej pójdzie, to nie uda mi się jej napisać.
Szanowni Państwo, jeszcze dwa słowa na temat tej książeczki. Składa się ona z dwunastu części. Dziewięć z nich stanowi kontynuację opowieści zawartych w poprzedniej książeczce. Nowe, to część trzecia „Dawno temu”, część piąta „Zdarzenia” i część dwunasta „Ulica Topolowa”.