KSIĄŻNICA PRUSZKOWSKA im. Henryka Sienkiewicza

Tydzień z Książnicą Pruszkowską

🌺Dzień Dobry!🌺

Jak co piątek, zapraszamy Was do obejrzenia wszystkich wydarzeń z tego tygodnia.

Filia nr 1

🌺23 kwietnia w Przedszkolu Miejskim nr 8 odbyła się uroczystość z okazji Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich. Przypomnieliśmy sobie, ile zawdzięczamy książkom. Pięć grup brało udział we wspólnym czytaniu opowiadania „Bajka o zmęczonej książce”. Utwór dał sposobność do rozmowy na temat zasad obchodzenia się z książkami. Uzupełnieniem spotkania były zabawy ruchowe z książkami oraz wspólne zdjęcia. Filia nr 1 dziękuje za zaproszenie w tak ważnym dniu.

Filia nr 2

🌺23 kwietnia obchodziliśmy Światowy Dzień Książki i Praw autorskich. Filia nr 2 zaprosiła do swojej nowej siedziby uczniów z klasy 1 A ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. Józefa Piłsudskiego w Pruszkowie. Dzieci poznały historię biblioteki oraz jakie zbiory można spotkać w Filii. Czytaliśmy książkę „Biblioteka Astrid” Martina Widmarka o tym jak można zainteresować czytaniem kota. Dzieci wysłuchały fragmentu audiobooka „Pamiątki Detektywa Pozytywki” autorstwa Grzegorza Kasdepke. Pierwszaki zobaczyły również: komiksy, księgi inwentarzowe czy książki artystyczne różnych kształtów. Na koniec zagraliśmy w kalambury.

Filia nr 5

🌺Książka Raahat Kaduji „Nie bój się mnie” była podstawą spotkania o strachu w grupie Krasnale Miejskiego Przedszkola nr 11 w Pruszkowie.

Filia nr 7

🌺Wśród kwietniowych spotkań w naszej bibliotece nie zabrakło klasy I oraz Pani Anny Mazur i Lidii Szymaniak ze Szkoły Podstawowej Niepublicznej nr 39.

Uczniowie po wypożyczeniu ulubionych lektur uczestniczyli w zajęciach, których tematem był Międzynarodowy Dzień Książki Dziecięcej oraz Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich.

🌺W dniu 23 kwietnia odbyło się kolejne spotkanie z cyklu, tym razem poświęcone częściom ciała oraz zwierzętom. Uczestnicy wspólnie uczyli się słów, grali w gry językowe i tworzyli prace plastyczne. Zabawom towarzyszyła książka “Pirate Pete” Nicka Sharrata.

Dziękujemy za udział i do zobaczenia!

Filia nr 9

🌺19 kwietnia w 81 rocznicę wybuchu powstania w getcie warszawskim, jak co roku przyłączamy się do Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN, organizując akcję społeczno-edukacyjną „Żonkile” przy życzliwej współpracy ze Szkołą Podstawową nr 10 oraz Przedszkolem „Słoneczko”.

🌺23 kwietnia obchodzimy Międzynarodowy Dzień Książki i Praw Autorskich, z tej okazji 5-latki z Niepublicznego Muzycznego Przedszkola „Słoneczko” odwiedziły naszą bibliotekę. Dzieci zapoznały się z ewolucją książki od malowideł na ścianach jaskiń, przez kamienne tabliczki, papirusy po wynalezienie pisma do książki drukowanej. Przedszkolaki z uwagą słuchały o tym, że największy zbiór książek posiada Biblioteka Kongresu, a książka sprzedana w największej liczbie egzemplarzy to Biblia, zaś najmniejsza książka świata powstała w Polsce i jest to Alfabet łaciński z 1976 roku o wymiarach 1 x 0,8 mm. Na zakończenie każde z dzieci otrzymało Dyplom Przyjaciela Książki.

KSIĄŻNICA PRUSZKOWSKA