Filia nr 7 – Kartka z kalendarza

Światowy Dzień Kota

Święto obchodzone corocznie 17 lutego – ma na celu podkreślenie znaczenie kotów w życiu człowieka, a także uwrażliwienie społeczeństwa na bezdomne zwierzęta i niesienie im pomocy.
W Polsce obchodzone od 2006 roku m. in. z inicjatywy miesięcznika „Kot”.
Wśród atrakcji przygotowanych dla najmłodszych czytelników przez bibliotekę przy ul. Księcia Józefa 1 znalazły się:
Kocia Biblioteka, a w niej Chory kotek, Kot Filemon, Kicia Kocia, Kot w butach, Zły Kocurek i seria Zaopiekuj się mną

Zestaw do zabaw plastycznych

Konkursy plastyczne: „Ja i mój kot” i „Koty, kotki i mruczki w literaturze dla dzieci”

Prace z metryczką autora, prosimy o przyniesienie do biblioteki do 23 lutego, przewidziano dyplomy i nagrody.
Zapraszamy!!!
(Reżim sanitarny zapewniony)