• Academica

Wypożyczalnia odtwarzaczy cyfrowej książki mówionej dla osób niewidomych i słabowidzących – Edycja 2016

 

P  O  L  E  C  A  M  Y

darmowy eBook fantasy do pobrania

Książnica Pruszkowska korzysta ze środków Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

ANNA ORAZ INNE KLUBOWE OPOWIASTKI

Zapraszamy na spotkanie z książką i piosenką.

Kulisy słynnego festiwalu OPPA (Ogólnopolski Przegląd Piosenki Autorskiej), w jego najlepszych latach, kiedy odbywał się w klubie Hybrydy, w książce Sławomira Zygmunta  „Anna oraz inne klubowe opowiastki”. Miejsce akcji: Warszawa, lata 80. XX w., środowisko bohemy artystycznej związanej ze studenckim klubem Hybrydy. Miłość i ucieczka od niej uwikłana w polsko-żydowskie stereotypy i animozje. A w tle życie Hybryd. Zbuntowani artyści, a obok młodzi partyjni karierowicze, donosiciele i agenci SB. Jedyny w swoim rodzaju peerelowski przekładaniec z wisienkami w postaci prawdziwych historii z udziałem Agnieszki Osieckiej, Przemysława Gintrowskiego, Wojciecha Młynarskiego, Jonasza Kofty i Jana Himilsbacha.

Nasz Gość będzie opowiadał, grał i śpiewał. Być może zaprezentuje również swoją ostatnią płytę – „Wódeczko, wódeczko” i nie będzie to z pewnością reklama napojów wyskokowych.

 

Sławomir Zygmunt

Muzyk i dziennikarz, absolwent Uniwersytetu Warszawskiego. W przeszłości związany ze słynnym klubem Hybrydy. Autor ośmiu płyt CD oraz dwóch książek: „Bruce Lee i inni. Leksykon filmów wschodnich sztuk walki” oraz „Spotkania z…” z 60 fascynującymi wywiadami (m.in. z Z. Beksińskim, P. Gintrowskim, R. Wilhelmim, G. Holoubkiem). Komponuje także muzykę do filmów dokumentalnych. Warszawiak rodem z Czerniakowa. Odznaczony Medalem Zasłużony Kulturze Gloria Artis.