Książnica Pruszkowska Filia Nr 7 – czytamy Balladynę

NARODOWE CZYTANIE 2020

14 września na tarasie Książnicy Pruszkowskiej przy ul. Kraszewskiego 13, miało miejsce spotkanie w ramach Akcji Narodowe Czytanie.

Dyrektor Książnicy Pruszkowskiej Grzegorz Zegadło powitał gości honorowych – Prezydenta miasta Pruszkowa, Pana Pawła Makucha i sekretarza miasta Pruszkowa, Panią Karolinę Sorbian – Jamiołkowską, uczniów oraz Iwonę Hajduk i Katarzynę Kornacką ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. Józefa Piłsudskiego.

Do czytania fragmentów „Balladyny” przystąpili uczniowie oraz Dyrektor Książnicy, który wcielił się w postać Kirkora.

Spotkanie uświetniła wystawa prac plastycznych wykonanych przez uczniów: „Balladyna – Juliusza Słowackiego” oraz wystawa edukacyjna: „Życie i twórczość Juliusza Słowackiego”.

Uwieńczeniem spotkania były dyplomy oraz lektury wydawnictwa: „Literat” i Narodowego Centrum Kultury, które z rąk Pana Prezydenta otrzymali uczestnicy Czytania.