Wypożyczalnia odtwarzaczy cyfrowej książki mówionej dla osób niewidomych i słabowidzących – Edycja 2016

 

P  O  L  E  C  A  M  Y

darmowy eBook fantasy do pobrania

Książnica Pruszkowska korzysta ze środków Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

Ogólnopolski Konkurs Poetycki im. C. K. Norwida – edycja XVIII – werdykt

Protokół posiedzenia Jury

XVIII Edycji Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego

im. C. K. Norwida

 

 

Jury w składzie:

prof. Piotr Mitzner – przewodniczący

prof. UKSW Tomasz Korpysz

prof. Leszek Szaruga

Zapoznało się z 272 zestawami konkursowymi i postanowiło:

1. Nagrodę pierwszą w wysokości 1300 złotych przyznać panu Krzysztofowi Martynie – godło „Mak-Yks” – z Kalisza

2. Dwie równorzędne II nagrody w wysokości 1ooo złotych każda przyznać:

pani Magdalenie Cybulskiej – godło „ŻURAWINA” – z Łodzi

panu Bartoszowi Konstratowi – godło „DIWRON” – z Warszawy.

3. Trzecią nagrodę w wysokości 800 złotych przyznać:

panu Piotrowi Piątkowi – godło „nie wiedzieć, nie mieć, nie pytać” – z Kołobrzegu

4. Trzy wyróżnienia w wysokości 300 złotych każde przyznać:

pani Barbarze Zakrzewskiej – godło „Alma” – z Ostrołęki,

pani Annie Piliszewskiej – godło „rdza” – z Wieliczki,

panu Kacprowi Płusie – godło „Prawobrzeżny” – z Łodzi.

Ponadto Jury postanowiło uhonorować drukiem:

pana Sławomira Mroza z Chorzowa, godło „878AA” – za wiersz Dialektyce

pana Tomasza Hildebrandta z Tczewa, godło „Jestem sobą” – za wiersz AINoch

pana Marka Szczerbińskiego z Krakowa, godło „AZALIA PONTYJSKA” – za wiersz TONY I SŁOWA

panią Paulinę Wojciechowską z Sosnowca, godło „Beatrycze” – za wiersz Wpis w rejestrze

panią Agatę Wesołowską z Torunia, godło „Bluefree” – za wiersz Ostatnie śniadanie (niekoniecznie na trawie)

panią Kamilę Szmigiel z Działoszyna, godło „cudzopiórka” – za wiersze Manekiny I i Manekiny II

pana Piotra Tomczaka z Myszkowa, godło „ELEKTRONICZNA OWCA W WILCZEJ SKÓRZE” – za wiersz Do obywatela Cypriana Kamila Norwida – metaaluzja (aluzja do wiersza „W Weronie”)

pana Marcina Deca z Warszawy, godło „GILMOUR” – za wiersz lekcja

panią Annę Prudel z Jejkowic, godło „Homo Smogens” – za wiersz Fortepian Gershwina

pana Piotra Klimczaka z Wrocławia, godło „Józefina” – za wiersz SZEPTY

pana Jerzego Fryckowskiego z Dębnicy Kaszubskiej, godło „KALERGIS” – za wiersz MONTMORENCY I

pana Czesława Markiewicza z Zielonej Góry, godło „Logorea” – za wiersz Norwid mi powiedział

panią Magdalenę Kubiak z Wicka, godło „malwa” – za wiersz Piosenka emigranta

pana Juliusza Gałkowskiego z Warszawy, godło „MARCIN” – za wiersz Maska pośmiertna Cypriana Kamila

panią Magdalenę Dryl z Sanoka, godło „NEW LIFE” – za wiersz CZAS MÓJ NIEPOWTARZALNY

pana Tadeusza Hutkowskiego z Sochaczewa, godło „norwidzenie” – za wiersz Z perspektywy kawki

pana Mirosława Kowalskiego z Mysłowic, godło „OSET” – za wiersz ZABAWKI

pana Piotra Zemanka z Bielska-Białej, godło „PIANISSIMO” – za wiersz Cena

pana Marka Chojnackiego z Poznania, godło „PÓŁNOC” – za wiersz norwidmo

pana Henryka Czempiela ze Strzelc Opolskich, godło „słowiwik” – za wiersze *** (wzrok dziecka…) oraz*** (skowronek milczy…)

panią Annę Kobylińską z Warszawy, godło „Szelest” – za wiersz Inkaski poeta

pana Tomasza Lorenca z Łodzi, godło „TIMOR” – za wiersz wilcze doły

panią Anetę Witerską z Bydgoszczy, godło „TUTELA TERRAM” – za wiersz Moje Żuławy

panią Elę Galoch z Turku, godło „Zadbaj o siebie” – za wiersz Po balu

pana Andrzeja Marka Dębkowskiego z Ołtarzewa, godło „Żuraw” – za wiersze Głowa oraz Pruszkowski PRL

Pruszków, w sobotę 25 kwietnia 2020 r.