WYDAWNICTWA KSIĄŻNICY PRUSZKOWSKIEJ W MAZOWIECKIEJ BIBLIOTECE CYFROWEJ

Jak szukać i czytać?

WYDAWNICTWA KSIĄŻNICY PRUSZKOWSKIEJ W MAZOWIECKIEJ BIBLIOTECE CYFROWEJ

Mazowiecka Biblioteka Cyfrowa (MBC) powstała w 2011 r. Jest to regionalna biblioteka cyfrowa posiadająca w swoich zbiorach ponad 76 tys. publikacji. Wśród bibliotek współtworzących MBC jest Książnica Pruszkowska, zachęcamy do korzystania z bogatej oferty wydawnictw Książnicy Pruszkowskiej znajdujących się w MBC. Oto skrócona instrukcja dostępu:

1. Następnie w polu „Szukaj” na stronie Mazowieckiej Biblioteki Cyfrowej wpisujemy np. Książnica Pruszkowska, można skorzystać z podpowiedzi wyszukiwarki i wybrać Książnica Pruszkowska im. H. Sienkiewicza(44)

1. Wybieramy interesującą pozycję klikając na tytuł publikacji

1. Następnie pod obrazkiem okładki książki wybieramy ”Pokaż treść”

1. W kolejnym oknie wybieramy „pozostaw obsługę przeglądarce”.

Gotowe, teraz możemy przeglądać książkę.