Szachy w Filii Nr 1

Mały szachista w bibliotece

W sobotę 28.12.19 w Filii Nr 1 odbyły się kolejne zajęcia szachowe z cyklu „Mały szachista w bibliotece”.

Uczestnicy, którzy nie wyjechali na świąteczny wypoczynek, przybyli pełni zapału do dalszego doskonalenia swoich umiejętności.

Początkujący gracze zapoznawali się tym razem z roszadą, jej celem oraz zasadami, na których można dokonać tego ruchu. Przypomniana również została zasada „dotknięta rusza, postawiona stoi.”

Inni uczestnicy, znający już wszystkie reguły gry, ćwiczyli układanie planów ataku, sprawdzali, czy żadne bierki nie są w niebezpieczeństwie oraz zastanawiali się, jak można zaatakować słabe punkty przeciwnika.

Dla zaawansowanych graczy czekały ćwiczenia doskonalące atak z odsłony.

Kolejne zajęcia odbędą się w sobotę 25.01.2020 r.
Życzymy Szczęśliwego Nowego Roku i jak zawsze, zapraszamy do biblioteki! 🙂