NAGRODA LITERACKA IM. KSIĘDZA JANA TWARDOWSKIEGO – edycja 2019

17 listopada w Sali Koncertowej Muzeum Starożytnego Hutnictwa Mazowieckiego po raz kolejny nastąpiło uroczyste wręczenie nagród im Księdza Jana Twardowskiego za rok 2018.

Tegorocznym laureatem Nagrody został Piotr Wojciechowski za książkę “Chleb z deszczem”.

Ponadto Kapituła postanowiła przyznać dwa równorzędne wyróżnienia – dla Wojciecha Gawłowskiego za tom „Muzeum Dusz Czyśćcowych” oraz dla Czesława Mirosława Szczepaniaka za tom “Ukradkiem”.

Uroczystość uświetniła wystawa prac laureatów Ogólnopolskiego Konkursu Plastyczno-Literackiego Twórczość ks. Jana Twardowskiego widziana oczami dziecka, konkursu zorganizowanego przez Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. Księdza Jana Twardowskiego w Pruszkowie

oraz koncert Zespołu Wyspy Dobrej Nadziei wraz z recytacją poezji Księdza Jana.

Patronat Honorowy nad tegoroczną edycją objął Pan Krzysztof Rymuza, Starosta Powiatu Pruszkowskiego oraz Pan Paweł Makuch, Prezydent Miasta Pruszkowa.

Fundatorem Nagród jest Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego a organizatorem tej i poprzednich edycji – Książnica Pruszkowska im. Henryka Sienkiewicza.

Fot. Tomasz Malczyk – Głos Pruszkowa