Filia nr 7 dla Niepodległej

11 – LISTOPADA NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

W czytelni Biblioteki przy ul. Księcia Józefa 1 miało miejsce spotkanie w ramach cyklu „Barwy Ojczyste”.

Poezję patriotyczną prezentowali nasi honorowi goście: Prezydent miasta Pruszkowa – Paweł Makuch, zastępcy Prezydenta –  Beata Czyżewska i Konrad Sipiera,

Dyrektor Książnicy Pruszkowskiej Grzegorz Zegadło

oraz Pani Agnieszka Przybylska i uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 4 im. Jana Pawła II,

Pani Ewa Lis i uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 6 im. Henryka Sienkiewicza,

Pani Magdalena Kabas-Duszyńska i uczniowie ze Szkoły Podstawowej Niepublicznej nr 39.

Wszyscy uczestnicy spotkania zostali obdarowani dyplomami oraz wydawnictwami Narodowego Centrum Kultury i Muzeum Historii Polski.

Spotkaniu towarzyszyła wystawa prac plastycznych: Stanisław Moniuszko – Patron Roku 2019 oraz ekspozycja książek „Kocham Polskę. Historia dla Najmłodszych”.

Dziękujemy za wspólne świętowanie kolejnej rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości.