NAGRODA LITERACKA IM. KSIĘDZA JANA TWARDOWSKIEGO

Książnica Pruszkowska oraz Kapituła Nagrody Literackiej im. Ks. Jana Twardowskiego

mają zaszczyt zaprosić wszystkich miłośników poezji na uroczystość wręczenia nagród

laureatom tegorocznej edycji Nagrody, przyznanej za rok 2018.

W programie  uroczystości przewidujemy koncert Zespołu Wyspy Dobrej Nadziei wraz z recytacją poezji Księdza Jana, po którym nastąpi odczytanie werdyktu Kapituły, laudacja Wojciecha Kaliszewskiego oraz wręczenie Nagród za Rok 2018.

Uroczystość uświetni także wystawa prac laureatów Ogólnopolskiego Konkursu Plastyczno-Literackiego Twórczość ks. Jana Twardowskiego widziana oczami dziecka, konkursu zorganizowanego przez Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. Księdza Jana Twardowskiego w Pruszkowie.

Patronat Honorowy nad tegoroczną edycją objął Pan Krzysztof Rymuza, Starosta Powiatu Pruszkowskiego oraz Pan Paweł Makuch, Prezydent Miasta Pruszkowa.

Fundatorem Nagród jest Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego a organizatorem tej i poprzednich edycji – Książnica Pruszkowska im. Henryka Sienkiewicza.

17 listopada, niedziela, godzina 16.00

– Muzeum Starożytnego Hutnictwa Mazowieckiego w Pruszkowie