Mały Szachista w Bibliotece

W sobotę 26.10.2019 r. w Filii Nr 1 odbyły się kolejne w tym roku szkolnym zajęcia z cyklu „Mały Szachista w Bibliotece”.

Uczestnicy tegorocznego cyklu są na bardzo zróżnicowanych poziomach znajomości zasad Szachowej Krainy.

Najbardziej zaawansowani gracze ćwiczyli matowanie wieżą i królową oraz królową i królem.

Gracze, którzy rozpoczęli naukę w tym roku poznali podstawy ruchów poszczególnych bierek, a także zapoznali się z szachem i matem.

Po dzisiejszych zajęciach uczestnicy wiedzą także, na czym polega różnica pomiędzy patem a remisem oraz znają tajemnicę widełek.

Zgodnie z tradycją, wszyscy gracze otrzymali prace domowe i materiały do samodzielnych ćwiczeń, by podczas kolejnych zajęć bez wysiłku przejść nowe etapy szachowej rywalizacji.

Do zobaczenia w sobotę 30.11.2019 r w Filii Nr 1!