Kochajmy zwierzęta

Na kolejne spotkanie z cyklu „Kochajmy zwierzęta” przybyły do nas sześciolatki z Przedszkola Miejskiego nr 3.

Dzieci obejrzały prezentację na temat Światowego Dnia Zwierząt, po której chętnie opowiadały nam o swoich zwierzątkach.

Następnie nasi mali goście wysłuchali historii „Jak święty Franciszek oswoił dzikie turkawki” z „Kwiatków św. Franciszka z Asyżu”. Wspólnie zastanawialiśmy się czego moglibyśmy się nauczyć od św. Franciszka i co dobrego moglibyśmy zrobić dla naszych braci mniejszych. Padło wiele świetnych pomysłów od smacznych kąsków i długich zabaw po budowanie karmników i pomoc potrzebującym zwierzętom w schroniskach.

Zaprosiliśmy naszych milusińskich do wsparcia Pruszkowskiego Stowarzyszenia na Rzecz Zwierząt w postaci mokrej karmy dla psów i kotów, która jest zbierana we wszystkich bibliotekach Książnicy Pruszkowskiej.

Na koniec zaśpiewaliśmy kilka znanych piosenek o zwierzątkach, które dzieci doskonale wykonały – jak na starszaki przystało!

Dziękujemy za odwiedziny i zapraszamy ponownie 🙂