Światowy Dzień Zwierząt w Filii Nr 4

8 października odbyło się w naszej bibliotece pierwsze spotkanie z cyklu „Kochajmy zwierzęta” związane z Światowym Dniem Zwierząt.

Dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 3 poznały historię św. Franciszka z Asyżu, który jest patronem wszystkich zwierząt. Po wysłuchaniu historii „Jak święty Franciszek oswoił dzikie turkawki” z „Kwiatków św. Franciszka z Asyżu” rozmawialiśmy z przedszkolakami dlaczego to właśnie św. Franciszek jest uznawany za największego przyjaciela zwierząt i czego możemy się od niego nauczyć.
Dzieci chętnie opowiadały nam o swoich pupilach, a także zastanawiały się co mogłyby zrobić dobrego dla swoich braci mniejszych.

Zachęcaliśmy naszych małych milusińskich do aktywnego uczestniczenia w życiu biblioteki, a dzieci chętnie sięgały po związane z tematem spotkania książki o zwierzętach.

Zaprosiliśmy naszych małych gości do wsparcia Pruszkowskiego Stowarzyszenia na Rzecz Zwierząt w postaci mokrej karmy dla psów i kotów, która jest zbierana we wszystkich bibliotekach Książnicy Pruszkowskiej.

Na koniec nie zabrakło wspólnych zabaw i tematycznych kolorowanek.