Kubusie w Filii Nr 3

Stoi Jesień przy straganie, ma owoce na sprzedanie…

W jesienną atmosferę wprowadziła dziś dzieci w Filii nr 3 poetka Barbara Lewandowska.

Grupa Kubusie z Przedszkola Miejskiego nr 2 z wychowawczynią Panią Joanną Domaszczyńską wybrała się do nas na
wycieczkę.

Zwiedziliśmy bibliotekę, posłuchaliśmy jesiennych wierszy, układaliśmy książki na papierowym regale – a skoro mamy jesień, było szukanie orzechów i kasztanów w bibliotecznych zakamarkach.

Opowiedzieliśmy także o naszej bibliotecznej atrakcji – paszportach małego czytelnika z projektu „Z książką na start”. Zapraszamy dzieci w wieku 0-6 lat do zabawy!

Patronami dzisiejszego spotkania były książki:
„Wiersze na cztery pory roku” Wydawnictwo Wilga
„Reksio poznaje rok. Ilustrowany przewodnik edukacyjny” Beata Dawczak
i Izabela Spychał, Wydawnictwo Publicat
„Rok w przedszkolu” Przemysław Liput, Wydawnictwo Nasza Księgarnia
„Wiosna, lato, jesień, zima” Ali Mitsgutsch, Wydawnictwo Tatarak.