Dzień Duński w Filii Nr 3

1

Kolejna lekcja biblioteczna z cyklu pt.”Z baśnią i bajką przez Europę” za nami

Tym razem obchodziliśmy w naszej bibliotece Dzień Duński z klasą II D ze Szkoły Podstawowej nr 9 w Pruszkowie

2

3

Spotkanie było wyjątkowe, gdyż zostało poprowadzone przez Dyrektora Książnicy Pruszkowskiej – Grzegorza Zegadło.

6

7

Dzieci podczas lekcji poznały wiele ciekawostek o Danii i Duńczykach.

4

5

Wysłuchały także uważnie informacji o Hansie Christianie Andersenie oraz „Brzydkiego Kaczątka”.

8

Na koniec uczniowie klasy II D swobodnie wypowiadali się na temat usłyszanej baśni. Szybko potrafili uszeregować wszystkie najważniejsze fakty oraz odnaleźć morał. Długo nie zapomnimy wypowiedzi z ust dzieci: „Trzeba wszystkich kochać, nie tylko patrzeć na wygląd” czy: „Człowiek o dobrym nie sercu nie czuje się lepszy od innych”. To była dla nas wszystkich pouczająca lekcja!

Iwona Janicka

9