Spotkanie czytelnicze w Filii nr 7

70.URODZINY PIPPI POŃCZOSZANKI

1945 – 2015

DSC02176

W 2015 roku mija 70 lat od pierwszego szwedzkiego wydania „Pippi Pończoszanki” – Astrid Lindgren.

Z tej okazji Filia 7 przygotowała cykl spotkań skierowanych dla najmłodszych czytelników. Podczas ostatniego październikowego spotkania gościliśmy dzieci z Przedszkola „Promienie” Stowarzyszenia Sternik, filii w Pruszkowie, współtwórców wystawy poświęconej Pippi i jej autorce Astrid Lindgren.

Podczas spotkania autorzy prac „Fizia i Pan Nilsson” otrzymali nagrody książkowe i dyplomy.

Program urodzinowych spotkań:

• Czytanie fragmentów książki „Fizia Pończoszanka”
  • Zabawy edukacyjne (rymowanki i zagadki)
  • Poszukiwanie ukrytego listu i skarbów w bibliotece (w tym słodkiego poczęstunku)
  • Zajęcia plastyczne (skarpety i czapka dla Pippi)
  • „Pippi” w „Kinie siódemki”

A wszystko przy dźwiękach wesołej piosenki do melodii z serii filmów o przygodach Pippi.

DSC02110

DSC02120

DSC02142

DSC02145

DSC02152

DSC02161

DSC02164

DSC02168

DSC02169

Urodziny trwają. Zapraszamy!!!

Dziękujemy firmie „Platon” za przekazane książki na nagrody dla naszych czytelników.