Wypożyczalnia odtwarzaczy cyfrowej książki mówionej dla osób niewidomych i słabowidzących – Edycja 2016

 

P  O  L  E  C  A  M  Y

darmowy eBook fantasy do pobrania

Książnica Pruszkowska korzysta ze środków Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

Filia Nr 1

NOWOŚCI 2015

szczegóły zakupów – ilustracje i recenzje:

http://www.msib.pl/biblioteki/bp/pruszkowski/filiewpruszkowie/filia1/nowosci/Lists/Nowoci/AllItems.aspx



NOWOŚCI   SIERPIEŃ 2015

1.  Prokurat S.- Archipelag znikających wysp
2.  Miłoszewski  Z.- Bezcenny
3.  Baccalario P.- Walizka pełna gwiazd
4.  Cygler H.Czas zamknięty
5.  Krawczyk A.- Dolina mgieł i róż
6.  Chima C. W.- Dziedzic czarodziejów   
7.  Chima C. W.- Dziedzic smoka  
8.  Chima C. W.- Dziedzic wojowników
9.  Meacham L. – Jak liście na wietrze
10.  Coben  H.- Jeden fałszywy ruch
11.  Zelazny  R.- Kroniki Amberu.T. 1 / 2
12.  Błaszczykowski J.- Kuba
13.  Fredro-Boniecka M.- Łączniczki :wspomnienia z Powstania Warszawskiego
14.  Baccalario  P.- Mapa przejść
15.  Puzyńska K. – Motylek
16.  Türschmid S.- Mrok i mgła :Stalin i Sonia Buriagina historia niezwykła
17.  Stasiuk A.- Mury Hebronu
18.  Sumliński W.- Niebezpieczne związki Bronisława Komorowskiego
19.  Kołakowska A.- Niechciana prawda
20.  Smith W.- Ognisty bóg
21. Krawczyk  A.- Ogród księżycowy
22. Górski  A.- Pięść Dawida :tajne służby Izraela
23. Meacham L.- Plantacja Somerset
24. Brett  P.- Pustynna włócznia. Ks. 1/2
25. Smith T.- System
26. Kleypas L.- W teatrze uczuć
27. Baccalario  P.- Busola snów
28. Kołczewska K.- Wbrew sobie
29. Kołakowska A.- Wszystko co minęło
30. Rudnicka O.- Zacisze 13
31. Rudnicka O.- Zacisze 13 : powrót
32. Życie na wsi.
33. Grant M.- Głód
34. Card O. S.- Cień olbrzyma
35. Jax J.- Długa droga do domu
36.    Klunder M.- Droga do Achtoty
37.    Bishop A.- Morderstwo wron
38.    Green J.- Papierowe miasta
39.    Bishop A.- Pisane szkarłatem
40.    Deveraux J.- Prawdziwa miłość
41.    Pilipiuk A.- Reputacja
42.    Klunder M.- Robert i Róża
43.    Bishop A.- Srebrzyste wizje
44.    Cussler C.- Statek widmo
45.    Sanderson B.- Studnia wstąpienia
46.    MacLean S.- Trzy twarze damy
47.    Hobb R.- Uczeń skrytobójcy
48.    Gromyko O.- Wierni wrogowie
49.    Hobb R.- Wyprawa skrytobójcy
50.    Miszczuk J.- Wyspa
51.    Smith T.- Agent 6
52.    KonatkowskiT.- Bazyliszek
53.    Bzowski K.- Chorwacja
54.    Grabowska-Grzyb A.- Coraz mniej olśnień
55.    Janicki K.- Damy złotego wieku
56.    Pratchett T.- Długa wojna
57.    Pratchett T.- Długi  Mars
58.     Coulter C.- Dziedziczka Valcourt
59.    Swarthout G.- Eskorta
60.    Kosik  R.- Felix, Net i Nika oraz Klątwa Domu McKillianów
61.    Bakuła H.- Idiotka :miłość w Nowym Jorku
62.    Piatkowska  R.- Wszystkie moje mamy
63.    Gryguć J.- Jak budowano kościoły i pałace?
64.    Zarębska M.- Maja poznaje świat
65.    Gryguć J.- Na dworze króla
66.    Daugherty  Ch.- Niezłomni
67.    Taylor K..- Powrót do Daringham Hall
68.    Wieliczka-Szarek  J.- Powstanie Warszawskie
69.    Horn  A.- Praga
70.    Gortner C. W.- Przysięga królowej :historia Izabeli Kastylijskiej
71.    Ludlum  R.- Raport Tarquina
72.    Kamińska A.- Simona :opowieść o niezwyczajnym życiu Simony Kossak
73.    Kröger  T.- Stepy : moja ojczyzna nad Donem
74.    Griffin  W. E. B..- Ściśle tajne
75.    Kołakowska  A.- We dnie, w nocy
76.    Brett P.- Wielki Bazar ;Złoto Brayana
77.    Juul J.- Życie w rodzinie :wartości w rodzicielstwie i partnerstwie
78.    Ossendowski F. A.- Cadyk ben Beroki

NOWOŚCI  LIPIEC                                                             

1.   Sokół J.- Czas honoru .Przed Burzą
2.   Sokół J.- Czas honoru
3.   Deutermann P.- Duchy kanału Bungo  
4.   Rawinis M.- Nadzieje i tęsknoty
5.   Rawinis M.- Zranione dusze
6.   Link Ch.- Gra cieni
7.   James E.- Jej własny książę   
8.   Christa J.- W krainie borostworów
9.   Nesbø J.- Krew na śniegu
10.   Hapka C.- Niespodzianka dla Sowy
11.   Spindler E.- Labirynt Białego Królika  
12.   Nowak E.- Nie do pary
13.   Coben H.- Odnaleziony
14.   Ossendowski F.A.- Okręty zbłąkane
15.   Mankell H.- Ręka  
16.   Gołkowski M.- Sztywny
17.   Sanderson B.- Stalowe Serce
18.   Galen  S.- Tajemnice diamentów
19.   Brett  P.- Tron z czaszek.Ks. 1
20.   Gryguć J.- Życie w grodzie
21.   Ordonówna H.- Tułacze dzieci
22.   Caine R.- Światło dnia
23.   Michalak K.- Wojna o Ferrin
25.   Brett P.- Wojna w blasku dnia. Ks. 1
26.   Brett P.- Wojna w Blasku Dnia. Ks. 2
27.   Cast P. Ch.- Wyzwolona
28.   Sanderson B.-  Z mgły zrodzony
29.   Leon D.- Znajomi na stanowiskach
30.   Kasdepke G .- A ja nie chcę być księżniczką
31.   Flagg F.- Babska stacja
32.   Stanecka Z.- Basia i wyprawa do lasu
33.   Bowen R) Do grobowej deski  
34.   Ossendowski A. F.- Gasnące ognie :podróż po Palestynie, Syrii i Mezopotamii
35.   Buffon  G.- Numer 1
36.   Szczygieł M.- Gottland
37.   Miller J.- Kenobi
38.   Mantel H.- Kogo śmierć nie sięgnie. T. 1-3
39.    Adamczyk  W.- Kwiaty polskie na wygnaniu
40.    Ossendowski F. A.- Mocni ludzie
41.    Leon D.- Morze nieszczęść
42.    Caioli L.- Neymar :nadzieja Brazylii, przyszłość Barcelony
43.    Poczytaj mi mamo. Księga pierwsza
44.    Zubrzycka E.- Powiedz komuś!
45.    Kasdepke G.- Sama :listy z piwnicy
46.    Davies N.- Serce Europy
47.    Johnson R.- Surwiwal ekstremalny :333 umiejętności, które ocalą Ci życie
48.    Brown S.- Tornado
49.    Quinn  K.- Wąż i perła
50.    McDonald M.- Hania Humorek i Smrodek
51.    Long J.- Wydarzenie pewnej nocy. T. 1    i T. 2
52.    Ostachowicz I.- Zielona wyspa
53.    King S.- Znalezione nie kradzione

 

NOWOŚCI  LIPIEC – ciąg dalszy

 

1.   Kasdepke G.- A ja nie chcę być księżniczką

2.   Flagg F.- Babska stacja

3.   Stanecka Z.- Basia i wyprawa do lasu

4.   Bowen R.- Do grobowej deski

5.   Ossendowski A.- Gasnące ognie :podróż po Palestynie, Syrii i Mezopotamii

6.   Buffon G.- Numer 1

7.   Szczygieł M.- Gottland

8.   Miller J.- Kenobi

9.   Mantel H.- Kogo śmierć nie sięgnie T. 1/3

10.   Adamczyk W.- Kwiaty polskie na wygnaniu

11.   Ossendowski F.- Mocni ludzie

12.   Leon D.- Morze nieszczęść

13.   Caioli L.- Neymar :nadzieja Brazylii, przyszłość Barcelony

14.   Poczytaj mi mamo. Księga pierwsza

15.   Zubrzycka E.- Powiedz komuś!

16.   Kasdepke G.- Sama :listy z piwnicy

17.   Davies N.- Serce Europy : Polska: przeszłość we współczesności

18.   Johnson R.- Surwiwal ekstremalny :333 umiejętności, które ocalą Ci życie

19.   Brown S.- Tornado

20.   Quinn K.- Wąż i perła

21.   McDonald M.- Hania Humorek i Smrodek

22.   Long J. – Wydarzenie pewnej nocy. T. 1/2

23.   Ostachowicz I.- Zielona wyspa

25.   King S.- Znalezione nie kradzione

26.   Winder  E.- Sylvia Plath w Nowym Jorku lato 1953

27.   Sieradzińska E.- Cesaria Evora

28.   Galloway S.- Wiolonczelista z Sarajewa

29.   Jansson T.- Wiadomość

30.   Ziervogel M.- Magda

31.  Alzamora S.- Bestie

32.  Fiedorczuk J.- Nieważkość

33.  Dionne K. – Dochodzenie : na styku

34.  Capella A.- Lody dla królowej


NOWOŚCI  CZERWIEC                                                             

1.  Ulatowska M.- Autorka
2.  Leon D.- Cicho, we śnie
3.  Luceno J.- Darth Plagueis  
4.  Zubrzycka E.- Dobre i złe sekrety
5.  Wolff V.- Doktryna Wolffa
6.  Chapman M.- Dziewczynka bez imienia
7.  Herbich A.- Dziewczyny z Syberii   
8.  Pawel Sz.- W pogoni za Czarnym Kleksem
9.  Pawel Sz.- Smocze jajo
10.  Christa J.- Zamach na Milusia
11.  Olejniczak L.- Hanka
12.  Majerówna W.- Kwitnący krzew tamaryszku
13.  Brett P.- Malowany człowiek. Ks. 2
14.  Besala J.- Małżeństwa królewskie – Jagiellonowie
15.  Valko T.- Miłość na Bali  
16.  Läckberg C.- Pogromca lwów
17.  Kania D.- Resortowe dzieci
18.  Śledziński K.- Tankiści :prawdziwa historia czterech pancernych
19.  Wassmo H.- Te chwile
20.  Card O.- Teatr cieni
21.  Gryguć J.- Czasy wojów i rycerzy
22.  Janicki K.- Upadłe damy II Rzeczpospolitej
23.  Andrews V.- W matni marzeń
24.  Caine R.- Gorycz krwi
25.  Alexandra B.- Złote kolczyki


NOWOŚCI  MAJ

 

1. James E.- Brzydka księżniczka

2. Zacharski  M.- Dama z pieskiem : kulisy wywiadu II RP

3. Jeromin-Gałuszka G.- Złoty sen

4. Daugherty  Ch.- Dziedzictwo

5. Fiennes  R.- Elita zabójców

6. Hayder  M.- Granica mroku

7. Chima, C. W.- Karmazynowa korona

8. Ossendowski F.- Lisowczycy

9. Scholes K.- Lwica

10. Kordel  M.- Tajemnica bzów

11. Kasdepke G.- Mity dla dzieci

12. Jaruzelska M.- Oddech

13.  Puzo M.- Ostatni don

14.  Oates J. – Przeklęci

15.  Michalak K.- Lidka

16.  Daugherty Ch.- Wybrani

17.  Lingas-Łoniewska A.- Zakręty losu

18.  Lingas-Łoniewska A.- Braterstwo krwi

19.  Lingas-Łoniewska  A.- Historia Lukasa

20.  Lapidus J.- Życie deluxe

21.  Kossakowska M. L.-Takeshi :cień śmierci.

22. Twardoch Sz.- Morfina

23. Daugherty Ch.- Zbuntowani

24. Daugherty Ch.- Zagrożeni

25. Kowalewska H.- Tam, gdzie nie sięga już cień

26. Wolff  V.- Horyzont zdarzeń

27. Grabowska-GrzybA.- Ci, którzy wierzyli

28. Kasdepke  G.- Inżynier Ciućma czyli Śrubka, młotek i przemądrzałe roboty

29. Taschler  J.- Nauczycielka

30. Veloso  A.- Woal

31. Poznaj moich kuzynów

32. Cabré J.- Jaśnie pan

33. Brett P.- Malowany człowiek

34. Grahame K.- O czym szumią wierzby

35. Bonda K.- Okularnik

NOWOŚCI  KWIECIEŃ

 

1. Besala J.- Tajemnice historii :Polska, Europa, świat : fascynujące zagadki dziejów

2. Pisula  Ewa.- Autyzm :przyczyny, symptomy, terapia

3. Fitzpatrick B.- Black ice

4. Higgins J.- Brama Judasza

5. Elton  B.- Dwaj bracia

6. Kinney J.- Droga przez mękę

7. Geldermalsen M. van. – Żona Beduina

8. Sołdatow A.- KGB/FSB : władcy Rosji

9. Rankin  N.- Komandosi Iana Fleminga :koszmar nazistów

10. O’Brien  A.- Królewska kochanka

11. Webb  H.- Ktoś ukradł Prążka!

12. Besala J.- Małżeństwa królewskie

13. Bolton S. J.- Mroczne przypływy Tamizy

14. Pilipiuk A.- Sowie Zwierciadło

15. Bracken A.- Po zmierzchu

16. Chmielewska J.- Romans wszech czasów

17. Sekielski T.- Sejf

18. Frazier Ch.- Szepty lasu

19. Grochola K.- Trochę większy poniedziałek

20.Chmielewski H.- Tytus, Romek i A’Tomek.Ks. 5

21.Chmielewski H.- Tytus, Romek i A’Tomek.Ks. 13

22. Long J. – Wyznania hrabiny

23. Krupa D.- Zabawy logopedyczne na cztery pory roku :scenariusze do zajęć grupowych dla dzieci w wieku przedszkolnym

 



NOWOŚCI  MARZEC 2015


1.   Stanecka Z.- Basia i mama w pracy

2 .  Cussler C.- Burza nad Hawaną

3    Fitzpatrick B.- Finale

4    Gluhovskij D. – Futu.re

5    Rettinger D.- Klasa

6    Card O.- Ksenocyd

7    Czarnecka R.- Księżna Mediolanu

8    Kienzler I.- Miłości polskich królowych i księżniczek

9.   Minier B.- Nie gaś światła

10.  Ambrose S.- Obywatele w mundurach

11.  Lennox J. – Ostatni taniec

12.  Riordan R.- Czerwona piramida

13.  Riordan R.- Ognisty tron

14.  Riordan R.- Cień węża

15.  Farida  N. – Panna młoda

16.  McCullough C.- Słodko-gorzkie życie

17.  Kołyszko W.- Strach i Pogromca Potworów

18.  Gerritsen T.- Telefon o północy

19.  Chima C.- Tron szarych wilków  ks.3

20.  Szejnert M.- Usypać góry : historie z Polesia

21.  Waters S.- Za ścianą

22.  Faccio L.- Messi :chłopiec, który zawsze się spóźniał (a dziś jest pierwszy)

23.  Rooney W.- Wayne Rooney : moja historia

24.  Lloyd-Williams  A.- Robin van Persie : biografia

25.  Collell J.-  Pep Guardiola : biografia

26.  Hernández X.- Xavi : Barça moim życiem


NOWOŚCI   LUTY 2015

 

1.  Andrews V. C. – Bramy raju  T. 4

2.  Krentz  J. A.- Czerwień naszyjnika

3.  Miłoszewski Z.- Domofon

4.  Gutowska-Adamczyk  M.- Klątwa  T. 1

5.  Arrou-Vignod  J .- Jaśki : repeta

6.  Follett  K .- Krawędź wieczności

7.  Lark- Sarah-.- Krzyk Maorysów

8.  Besala J.- Małżeństwa królewskie – Piastowie

9.  Kienzler  I.-  Mroczne karty historii Polski

10.  Flynn  G.- Ostre przedmioty

11.  Robbins D.- Piekielne wody

12.  Ulatowska M.- Rodzina z Sosnówki

13.  Biedzki  T .- Sen pod baobabem

14.  Child  L.- Sprawa osobista

15.  Evans R .-  Stokrotki w śniegu

16.  Grabowska-Grzyb A .- Ci, którzy walczyli  T. 2

17.  Spindler  E.- Ukarać zbrodnię

18.  Suvorov V.- Wybór  cz. 2

19.  Chima C .- Wygnana królowa  ks. 2

20.  Roberts N.- Zaklęty w cień  T. 2

21. Forman  G.- Zostań, jeśli kochasz

22.Michalski D .- Trzysta tysięcy gitar nam gra czyli Historia polskiej muzyki rozrywkowej (lata 1958-1973)



NOWOŚCI  STYCZEŃ  2015

 

1.  Iwaszkiewiczowa A.- Listy 1922-1926

2   Płatonow A. P- Wykop

3    Weisberger L.- Portier nosi garnitur od Gabbany

4   Lem  S.- Dzienniki gwiazdowe

5   Samson H .- 7 opowiadań o miłości i jedno inne

6   Grisham J. – Kancelaria

7   Ziegler G.- Tajemnice rodu Romanowów

8   Erwin  Ch.- Syn dobrze wychowany :od niemowlęcia po mężczyznę

9.  Głowacki J.- Z głowy

10.  Musierowicz  M.- Wnuczka do orzechów

11.  Michalak  K.- Przystań Julii

12.  Murdoch I.- Jednorożec

13.  Miłoszewski Z.- Ziarno prawdy

14. Pausch R.- Ostatni wykład

15. Stomma  L.- Polskie złudzenia narodowe

16. Stomma L.- Historie niedocenione

17. Moggach D – Tulipanowa gorączka

18. Felicjańska  I.- Cała prawda o…

19. Deaver J.- Twój cień

20. Dalajlama XIV- Sztuka szczęścia : poradnik zycia

21. Jankowski  G.- Sanktuaria polskie

22. Osterwalder M.- Bobo :historyjki obrazkowe dla najmłodszych dzieci

23. Głowińska  A.- Kicia Kocia na placu zabaw

24. Głowińska A.- Kicia Kocia jest chora

25. Głowińska A.- Kicia Kocia zakłada zespół muzyczny

26. Burton T.- Święty Mikołaj i maleńki renifer

27. Groński R.- Po co właściwie trzymać psa ?

28. Deotyma.- Branki w jasyrze

29. Żochowska I.- Żółwik Wiktor na wycieczce

30. Manfred  A .- Napoleon Bonaparte..Cz. 1 i  2

31. Forward  S.- Szantaż emocjonalny

32. Unger L.- Cząstka prawdy

33. Preston J.- Pokonać depresję

34. Lem S.- Pamiętnik znaleziony w wannie

35. Christie A.- Świadek oskarżenia

36. Christie  A.- Zwierciadło pęka w odłamków stos

37. Christie A.- Noc i ciemność

38. Moje życie i inne opowiadania.1 t. i 2 t.

39. Šukšin V.- Rodzina Lubawinów

40. Simonov K- Żywi i martwi

41.Gąsiorowski W.- Huragan T.1 i T.2

42. Mrożek S.- Opowiadania 1960-1965

43. Higgins J- Kryptonim „Walhalla”

44. Różewicz T.- Zawsze fragment ;Recycling

45. Castaneda C.- Odrębna rzeczywistość :rozmów z don Juanem ciąg dalszy

46. Castaneda C.- Podróż do Ixtlan :nauki don Juana

47. Bulgakov M- Psie serce

48. Musset A.- Dwie komedie i jedno przysłowie

49. Hoffman A- Król rzeki

50. Marciniak S.- Controlling :filozofia, projektowanie

51. Tyszkiewicz J.- Arystokrata bez krawata

52. Simon F.- Koszmarny Karolek – zabójczy zbiorek

53. Bajki dla dziewczynek

54. Apsley B.- Bob Budowniczy i wspaniałe maszyny

55. Puchatku, cierpliwości!

56. Jakubowski  T.- Kram rozlicznego gatunku

57. Horban  I.- Miejsca pamięci w Pruszkowie

58. Kisielewski J.- Pierwsza woda po Kisielu

59. Balcerowicz L.- Trzeba się bić

60. Riordan R.- Bitwa w Labiryncie

61. Pawlikowska B.- Blondynka w Amazonii

62. Lawrence M .- Cesarz Cierni

63. Stachniak E.- Cesarzowa nocy :historia Katarzyny Wielkiej

64. Biedzki T.- Dziesięć bram świata

65. Minier B .- Krąg

66. Chima C.- Król Demon

67. Montépin X.- Lekarz obłąkanych. T. 1 i T. 2

68. Flynn G.- Mroczny zakątek

69. Christensen L.- Odpływ

70. Riordan R .- Ostatni olimpijczyk

71. Karczewska K.- Pan Twardowski i inne baśnie polskie

72. Guillou J .- Pomiędzy czerwienią a czernią

73. Sanderson B .- Słowa światłości

74. Koper  S.- Stracone pokolenie PRL

75. Wharton E.- Wiek niewinności

76. Bator J.- Wyspa łza

77. Watson S.- Zanim zasnę

78. Lapidus J.- Zimna stal


NOWOŚCI  GRUDZIEŃ 2014

 

1.   Preston D.- Biały ogień

2    Card O. S.- Cień Hegemona

3    Flanagan, J.- Góra skorpiona

4    Speer A.- Dzienniki ze Spandau

5    Lee  M.- Flora i Grace

6   Tokarczuk O.- Księgi Jakubowe albo Wielka podróż przez siedem granic, pięć języków i trzy   duże religie, nie licząc tych małych

7    Steinbeck J.- Księżyc zaszedł ;W niepewnym boju

8    Drinkwater C.- Oliwkowe drzewo

9.   Wachowicz  B.- Siedziby wielkich polaków : od Reja do Kraszewskiego

10.   Wachowicz B.- Siedziby wielkich Polaków :od Konopnickiej do Iwaszkiewicza

11.   King S. – Przebudzenie

12.   Haran E.- Szept wiatru

13.   Bahdaj A.- Uwaga! Czarny parasol!

14.   Flynn G.- Zaginiona dziewczyna

15.   Jax J.- Dziedzictwo von Becków

16.   Hillenbrand L.- Niezłomny

17.   Morrell  D.- Bractwo Róży

18.   Jeromin-Gałuszka G.- Gdybyś mnie kochała

19.   Hassel S.- Monte Cssino

20.   Bunsch K.- Parmenion

21.   Bowen R.- Śmierć detektywa

22.   Nesbo J.- Łowcy głów

ZAKUPY ZE ŚRODKÓW FINANSOWYCH BIBLIOTEKI NARODOWEJ W RAMACH

NARODOWEGO PROGRAMU ROZWOJU CZYTELNICTWA

2014

1.  Kazan P.- Apetyt

2.  Treben M.  Apteka Pana Boga :porady i praktyka stosowania ziół leczniczych

3.  Masterton  G .- Armagedon

4.  Smith  W.- Assegai

5.  Stanecka Z.- Basia i narty

6.  Stanecka Z.- Basia i nowy braciszek

7.  Guillou J .- Bracia z Vestland

8.  Sapkowski A.- Chrzest ognia

9.  Revis  B.- Cienie ziemi

10. Gerritsen T.- Czarna loteria

11. Kidd S. M.- Czarne skrzydła

12. Webb H.- Czekoladowy piesek

13. Guillou J.- Dandys

14. Michalak K.- Dla ciebie wszystko

15. Lofting H.- Doktor Dolittle i Tajemnicze Jezioro

16. Samson H.- Dom wzajemnych rozkoszy

17. Flanagan J.- Wyrzutki

18. Flanagan J.- Pościg

19. Flanagan J.- Niewolnicy z Socorro

20. Onichimowska A.- Duch starej kamienicy

21. Willocks T.- Dwanaścioro z Paryża

22. Lindgren   A.- Dzieci z Bullerbyn

23. Gregory P.- Dziecko szczęścia

24. Kosik R.- Felix, Net i Nika oraz sekret Czerwonej Hańczy

25. Kosik R.- Felix, Net i Nika oraz Świat Zero

26. Kosmowska B.- Gorzko

27. Allende I.- Inés, pani mej duszy

28. Miszczuk K. B.- Ja, potępiona

29. Rowling, J. K..- Jedwabnik

30. Sapkowski A.- Krew elfów

31. Lawrence M.- Książę Cierni

32. Piotrowska E.- Legenda o poznańskich koziołkach

33. Masterton  G.- Manitou

34. Gregory P.- Meridon

35. Warda M.- Miasto z lodu

36. Marklund  L.- Miejsce w słońcu

37. Goscinny R- Mikołajek i inne chłopaki

38. Goscinny  R.- Mikołajek ma kłopoty

39. Revis B.- Milion słońc

40. Motyka G.- Na białych Polaków obława :wojska NKWD w walce z polskim podziemiem 1944-1953

41. Lofting H.- Największa podróż doktora Dolittle

42. Baldacci D.- Niewinny

43. Roth V.- Niezgodna

44. Bracken A.- Nigdy nie gasną

45. Zacharski M.- Operacja Reichswehra :kulisy wywiadu II RP

46. Andrews, V. C.- Płatki na wietrze

47. Goscinny  R.- Rekreacje Mikołajka

48. Willocks T.- Religia

49. Zubrzycka E.- Słup soli :jak powstrzymać szkolnych dręczycieli

50. Dibben D.- Chiński ekspres

 

51. Dibben D.- Circus Maximus

52. Dibben D.- Nadciąga burza

53. Marklund L.- Szczęśliwa ulica

54. Kennedy D.- Ta chwila

55. Revis  B.- W otchłani

56. Goscinny R.- Wakacje Mikołajka

57. Piotrowska E.- Warszawa :zwiedzanie i zabawa!

58. Koper S.- Wielcy szpiedzy w PRL

59. Roth V.- Wierna

60. Smith W.- Władza miecza

61. Stasiuk A.- Wschód

62. Roth  V.- Zbuntowana

63. Gregory P.- Złoto głupców

64. Gregory P.- Żona oficera

65. Stanecka Z.- Basia i alergia

66. Wicha M.- Bolek i Lolek :genialni detektywi

67. Lindgren A.- Bracia Lwie Serce

68. Akunin B.- Czarne miasto

69. Roth V.- Cztery

70. Kasdepke G.- Pokój NIEgościnny

71. Clare C.- Miasto niebiańskiego ognia

72. Woydyłło  Ewa.- Dobra pamięć, zła pamięć

73. Ligocka R.- Droga Romo

74. Flanagan J.- Najeźdźcy

75. Olech J.- Dynastia Miziołków

76. Dzikie karty- opowiadania fantastyczne

77. Miłoszewski  Z.- Gniew

78. Rowling J. K.- Harry Potter i Insygnia Śmierci

79. Rowling J. K..- Harry Potter i Zakon Feniks

80. Domańska A.- Historia żółtej ciżemki

81. Picoult J.- Już czas

82. Frączek A.- Kaczka w berecie i inne historie

83. Foryś R.- Każdy musi płacić

84. Riordan R.- Klątwa tytana

85. Dylewska-Grzelakowska J.- Kosmetyka stosowana

86. Rusinek M- Krakowski Rynek dla chłopców i dziewczynek

87. Lawrence M.- Król Cierni

88. Andrews V. C.- Kwiaty na poddaszu

89. Evans R. – List

90. Maleszka A.- Cień smoka

91. Palma F.- Mapa nieba

92. Riordan R – Morze potworów

93. Walls J .- Nieokiełznane :opowieść prawdziwa

94. Link Ch.- Nieproszony gość

95. Mayes F .- Pod drzewem magnolii

96. Christensen L.- Półbrat

97. Szuchowa S.- Przygoda z małpką

98. Karpińska-Plaskacz A.- Przysługa

99. Simon P.- Rycerze

100. Michalak K.- Serce Ferrinu

101. Grabowska-Grzyb A.- Stulecie Winnych.T. 1

102. Beaumont E.- Sztuka

103. Andrews V.- Upadłe serca

104. Bahdaj A.- Wakacje z duchami

105. Chamberlain D.- Zatoka o północy

106. London J.- Zew krwi

107. Vandewiele A.- Ziemia

108. Lofting H.- Zoo doktora Dolittle’a

109. Clancy T.- Zwierzchnik

110. Ziemkiewicz R.- Władca szczurów

111. Porazińska J.- Szewczyk Dratewka

112. Riordan R.- Złodziej pioruna

113. Łysiak T.- Bliznobrody

114. Bąkiewicz G.- Korniszonek

115. Card O.- Cień Endera

116. Cussler C.- Punkt zero

117. Drinkwater C.- Oliwkowy szlak

118. Lubieniecki Z.- Łowca

119. Chylińska A.- Labirynt Lukrecji

120. Steel D.- Idealne życie