Spotkania czytelnicze w Filii Nr 7

TYDZIEŃ BIBLIOTEK  8 -15 maja

„Twoja biblioteka”, „Franklin i książka z biblioteki”

Podczas trwającego Tygodnia bibliotek, Filię Nr 7 odwiedziły dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 12

oraz dzieci z Przedszkola Niepublicznego „Bursztynek”.

Przedszkolaki  uczestniczyły w programie edukacyjnym Twoja biblioteka:

zwiedziły bibliotekę, zapoznały się z zasadami jej funkcjonowania oraz  obowiązującymi regulaminami. Dowiedziały się również, że nasza biblioteka to nie tylko miejsce w, którym wypożycza się książki, ale można w niej również spędzić mile czas: układając klocki i puzzle, w „Kinie siódemki” obejrzeć bajkę, a do „Galerii siódemki” wykonać pracę plastyczną.

Następnie poznały historię druku i książki oraz jej budowę.

Dokładnie przejrzały nowości wydawnicze.

Kolejne atrakcje naszych spotkań:

„Franklin i książka z biblioteki” – czytanie fragmentów książki oraz film animowany w „Kinie siódemki”

„Tworzymy z papieru” i „Zabawy plastyczne” Igor Buszkiewicz – udział w zajęciach plastycznych.

„W skryptorium” – wystawka edukacyjna.

Przedszkolaki otrzymały: dyplomy, zakładki, kolorowanki edukacyjne oraz podręczniki dla najmłodszych „Odkryjemy Europę”.

Składamy podziękowania dla dzieci z „Bursztynka” za przekazane Filii 7 książki z dedykacjami.

Do zobaczenia podczas kolejnego Tygodnia bibliotek !!!