• Academica

Wypożyczalnia odtwarzaczy cyfrowej książki mówionej dla osób niewidomych i słabowidzących – Edycja 2016

 

P  O  L  E  C  A  M  Y

darmowy eBook fantasy do pobrania

Książnica Pruszkowska korzysta ze środków Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

Filia 7 – DKK i INSTYTUT KSIĄŻKI

Spotkanie z Renatą Piątkowską, autorką książek dla dzieci

  

Zgodnie z zapowiedzią 16 marca w Filii 7 przy ulicy Księcia Józefa 1 miało miejsce spotkanie z Panią Renatą Piątkowską.

W spotkaniu uczestniczyli: uczniowie klas pierwszych ze Szkoły Podstawowej nr 6 wraz z gronem pedagogicznym, dyrektor Książnicy Pruszkowskiej Grzegorz Zegadło, kierowniczka Filii nr 2 Ewa Szelągowska oraz redaktor Edward Besiński – „Podwarszawskie życie Pruszkowa” i TEL – KAB Pruszków.

Autorka nawiązując do swoich utworów opowiadała o przyjaźni, zwyczajach i przesądach, a także o psach, kotach i konikach – uwrażliwiając przy tym dzieci na krzywdę bezdomnych i opuszczonych zwierząt.

Opisywane przez Renatę Piątkowską historie często oparte są na faktach. Podczas spotkania poznaliśmy jedną z nich – była to historia kotki, która w czasie wojny pływała na okrętach podwodnych.

Opowieści Pani Renaty Piątkowskiej przeplatane były fragmentami książek, które czytała lektorka Elżbieta Malwina Kożurno,  jej interpretacje wywoływały wśród dzieci lawinę śmiechu.

Na zakończenie spotkania autorka otrzymała bukiet tulipanów, a następnie nasi goście ustawili się w kolejce po zakup książek i autografy.Spotkanie zorganizowane zostało w ramach  programu Dyskusyjne Kluby Książki realizowanego przez Filię 7 Książnicy Pruszkowskiej we współpracy z Instytutem Książki.

Składamy serdeczne podziękowania dla Pani Agnieszki Kursy – koordynatora DKK wojewodztwa mazowieckiego za pomoc w realizacji spotkania.