Pruszków od PRL-u do wolności. Mój nowy Pruszków

18 lutego w Filii Nr 7 Książnicy Pruszkowskiej odbyło się spotkanie zorganizowane z okazji 25-lecia Wolnych Wyborów w Polsce

Impreza była finałem oraz podsumowaniem zorganizowanego przez Filię Nr 7 Książnicy i trwającego kilka miesięcy projektu edukacyjnego, wpisującego się w ogólnopolski program obchodów.

Gośćmi honorowymi byli: Prezydent Jan Starzyński oraz Monika Michlewicz reprezentująca Biuro Promocji i Kultury Miasta.

W spotkaniu uczestniczyli uczniowie Szkoły Podstawowej nr 6 z Panią Anną Michalską i uczniowie Szkoły Podstawowej Niepublicznej nr 39 z Panią Magdaleną Duszyńską.

Efektem bibliotecznego projektu była wystawa prac uczniów – „Prace plastyczne Pruszków od PRL-u do wolności. Mój nowy Pruszków” oraz wystawa fotografii: Pruszków od PRL-u do wolności.

Najlepsze prace zostały uhonorowane nagrodami, które wręczał prezydent Jan Starzyński.

I- miejsce (plakat) Natalia Ptaszek, Maria Mazurek, Oliwia Bryk  (praca zbiorowa)-Szkoła Podstawowa nr 6

I-miejsce (makieta) Lena Szatkowska

Pozostałe miejsca: Karol Chlebiński, Emilka Makowska, Karol Grzegorczyk, Kaja Konik, Agata Koźbiał, Joanna Łańcucka, Natalia Rogalińska, Anna Ziółek  – Szkoła Podstawowa Niepubliczna nr 39

Jacek Szarzyński, Kacper Szewczyk, Oliwier Matysiak, Ola Bąkiewicz, Natalia Ptaszek, Maria Mazurek, Oliwia Bryk – Szkoła Podstawowa nr 6.

Wśród prac znalazły się również  makiety wykonane przez wychowanków Świetlicy Polskiego Komitetu Pomocy Społecznej.

Nagrody książkowe – wydawnictwa Książnicy Pruszkowskiej ufundowała nasza Biblioteka, pozostałe upominki, kalendarze, mapy, ołówki przekazane zostały przez Biuro Promocji i Kultury miasta Pruszkowa.

W części artystycznej usłyszeliśmy recytacje uczniów.

Fotografie: Tomasz Malczyk – Głos Pruszkowa