Kram rozlicznego gatunku

5 grudnia odbyła się promocja najnowszej książki Tadeusza Huberta Jakubowskiego

Na promocyjny wieczór  zaprosiliśmy czytelników książek Tadeusza do Spółdzielczego Domu Kultury przy ulicy Hubala, które to miejsce szczególnie upodobał sobie pruszkowski gawędziarz.

Jak zwykle sala wypełniła się szczelnie fanami jego pisarstwa, przyjaciółmi bliższymi i dalszymi oraz sąsiadami z ulicy Topolowej i dzielnicy, gdzie mieszka.

Atmosfera panowała luźna, familiarna i przyjacielska, przerywana częstymi wybuchami śmiechu, prowokowanymi przez mało dostojnego bohatera wieczoru.

Spotkanie to różniło się od innych wieczorów autorskich niezwykle miłym gestem.  Autor – obficie obdarowany kwiatami – sam również wręczył kwiaty tym wszystkim, którzy przyczynili się do powstania jego książki oraz organizacji promocji.

Zarówno przed, jak  i po spotkaniu zapewniamy można było kupić książkę w cenie wyjątkowo promocyjnej, a całkowity dochód z tej sprzedaży Autor przeznaczył jak zwykle na cel charytatywny.

I nikt nie narzekał na ogromną kolejkę po autograf.

Fot. Tomasz Malczyk – Głos Pruszkowa. Więcej w naszej Galerii.

Tadeusz Hubert Jakubowski – harcerz, Zaniak, architekt. Urodzony w 1931 roku w Pruszkowie, aresztowany w 1953 r.,

więziony do 1955 r. w Pałacu Mostowskich, na Rakowieckiej i w Rawiczu. Pracował w biurze projektów w Warszawie, publikuje

swoje wspomnienia w prasie codziennej i periodycznej. Od 8 grudnia 2012 roku jest członkiem Stowarzyszenia Pisarzy Polskich.

Jego debiutem literackim była książka „Znakiem tego oskarżony” (Świat Książki, 2008). Pruszkowska Książnica wydała „Lata prawie bezgrzeszne” (I wyd. 2009, II wyd. 2014) oraz „Obrazki, przeważnie miniatury” (2011) i „Migawki, zdarzenia et cetera…” (2012).

Książki Tadeusza Jakubowskiego, wydawane przez Książnicę Pruszkowską, to jakby jedna księga rozpisana na części.

W „Latach prawie bezgrzesznych”, w formie obrazków i migawek, Autor przedstawia zapamiętane zdarzenia od ostatnich lat przed

wybuchem wojny aż do jej zakończenia oraz poprzez wczesny PRL do aresztowania w czerwcu 1953 roku.

A wszystko zaczyna się od ulicy Topolowej – zdaniem Autora – najpiękniejszej ulicy Pruszkowa, Polski, świata…