Wypożyczalnia odtwarzaczy cyfrowej książki mówionej dla osób niewidomych i słabowidzących – Edycja 2016

 

P  O  L  E  C  A  M  Y

darmowy eBook fantasy do pobrania

Książnica Pruszkowska korzysta ze środków Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

Okup Krwi


28 listopada o godzinie 18.00, w Sali Koncertowej Młodzieżowego Domu Kultury gościliśmy Marcina Jamiołkowskiego


Okazją do spotkania był OKUP KRWI – debiut książkowy pruszkowskiego autora ( obecnie zamieszkującego w Warszawie).

Nasz gość opowiadał o sobie, genezie swojej książki oraz perypetiach związanych z jej edycją, a także przybliżał niektóre wątki powieści. Nie zabrakło również osobistych akcentów – Marcin Jamiołkowski podkreślił, że swoją przygodę z czytaniem rozpoczął w Filii Nr 6 naszej Książnicy, przy ulicy Jasnej.

Odpowiadał również na liczne pytania z sali, a na koniec przeprowadził błyskawiczny konkurs, w którym nagrodami były nieliczne egzemplarze jego książki.

Tym, którzy nie zdołali dotąd wejść w jej posiadanie, możemy zdradzić, że jest ona dostępna w najlepszych pruszkowskich księgarniach. Należy się jednak spieszyć, ponieważ powieść – jak dotąd – zbiera wyłącznie pochlebne recenzje, może jej więc zabraknąć.

Oczywiście, nie mogło również zabraknąć kwiatów i autografów. Ot – taka u nas tradycja Uśmiech

Fot. Tomasz Malczyk – Głos Pruszkowa


Okup krwi – Marcin Jamiołkowski

 

 

Herbert wiedzie spokojne życie w jednej z podwarszawskich miejscowości, gdzie nikt nie zna jego mrocznej przeszłości. Nawet przed ukochaną kobietą skrzętnie skrywa kim jest naprawdę. Bycie skromnym krawcem z Podkowy Leśnej jest spełnieniem jego marzeń.

 

Przeszłość jednak nie pozwala o sobie zapomnieć. Melania zostaje uprowadzona i jej życie zależy tylko od tego czy Herbert zdąży na czas dostarczyć tajemniczą przesyłkę do Warszawy – miasta, od dawna pozbawionego magii, w którym moce Herberta nie działają.

 

 

Pokonanie 30 kilometrów w kilka godzin nie wydaje się być wielkim wyzwaniem. Staje się nim jednak, kiedy jego tropem ruszają: magowie, wysłannicy tajemniczego „Bractwa Miast”, wyznawcy Bazyliszka, najemnicy i policja. Przeszkody piętrzą się na każdym kroku i tylko poznani przypadkowo sojusznicy oraz niespodziewanie budząca się do życia magia stolicy dają szanse na ocalenie ukochanej.

 

Czasu jest coraz mniej.

 

Warszawa nie miała do tej pory swojego maga.

Teraz już ma! Nazywa się Herbert Kruk.

 

.

 


Marcin Jamiołkowski – rocznik 1974. Uzależniony od programowania kofeinista, wychowany przez Atari 65 XE i wykarmiony przez magnetofon kasetowy, twierdzi, że pamięta czasy, kiedy gry komputerowe były nadawane przez radio.

 

Przez ostatnie dziesięć lat związany ze światem hazardu, ale nie jako gracz, choć na wyścigach konnych sobie nie odmawia.

 

Kiedy nie pisze programów i gier na smartfony, pisze książki i więzi je w szufladach.

 

Pierwszą książką SF, którą przeczytał był „Bal na pięciu księżycach” Bohdana Peteckiego. Od tej pory ukochał nie tylko fantastykę, ale i bal – sam nie wie, które woli bardziej.

 

Wyznaje bokononizm i praktykuje boko-maru.