Rok Kolberga z Filią 7

Rok 2014 Rokiem Oskara Kolberga

Uczestnikami kolejnych zajęć organizowanych w ramach programu Roku Kolberga były dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 12.

Spotkania miały miejsce w bibliotece przy ul. Księcia Józefa oraz w Przedszkolu Miejskim nr 12.

Wśród atrakcji przygotowanych dla przedszkolaków znalazły się:

zajęcia czytelniczo – plastyczne, dawne zabawy i piosenki dziecięce, wystawa  Kolberg – 2014.

Podczas zajęć wykorzystano: bajki ze zbiorów Oskara Kolberga –  „Aż tu nagle …” i płytę CD – „Gdzie się podział Kusy Janek” wyd. Instytut im. Oskara Kolberga i Instytut Muzyki i Tańca oraz  tomik wierszy –  „Tańce polskie” W. Chotomskiej.

Spotkaniu towarzyszyła wystawa prac plastycznych wykonanych przez dzieci do bajki „Panna i smok” O. Kolberga.

Przedszkolaki zostały uhonorowane dyplomami z logiem „Roku Kolberga”.

Podczas następnego spotkania odbędzie się konkurs głośnego czytania bajek i legend z ludowego repertuaru utrwalonego przez Oskara Kolberga.

Podziękowania dla wychowawczyni Przedszkola Miejskiego nr 12 za udostępnienie zdjęć.