Ścieżki historii

Niezwyczajny przewodnik po miejscowościach Powiatu Pruszkowskiego

Zapraszamy na spotkanie promocyjne książki „Ścieżki Historii – niezwyczajny przewodnik po miejscowościach Powiatu Pruszkowskiego” będącej efektem pracy uczestników konkursu „Ścieżki historii”. Spotkanie odbędzie się 19 listopada o godzinie 17:00 w siedzibie Muzeum.

Jest to niezwykła publikacja przygotowana przez uczniów gimnazjów w Nowej Wsi, Pruszkowie, Otrębusach, Brwinowie, Nadarzynie, Piastowie i Raszynie.

Formuła przewodnika inspirowana była questingiem, geocachingiem i grami terenowymi. Dzięki temu umożliwia odkrywanie na nowo historii, miejsc, postaci związanych z miejscowościami Powiatu Pruszkowskiego. Książka zawiera 10 ścieżek historycznych dotyczących ich historii i kultury w XX wieku oraz informacje historyczne o miejscowościach.

Jest to atrakcyjne narzędzie edukacyjne do wykorzystania przez szkoły oraz inne zainteresowane osoby. Doskonały sposób na poszerzanie wiedzy, zabawę i aktywny wypoczynek dla każdego.

Autorami przewodnika są uczestnicy konkursu „Ścieżki Historii” organizowanego w 2014 roku przez Muzeum Dulag 121 w Pruszkowie. Ilustracje przygotowała młoda graficzka Karolina Kotowska.

Projekt dofinansowano ze środków: Muzeum Historii Polski w ramach programu „Patriotyzm Jutra 2014”, Fundacji Kronenberga przy City Handlowy oraz Starostwa Powiatu Pruszkowskiego.

Książka dostępna będzie bezpłatnie w Muzeum Dulag 121 od 19 listopada 2014 r. do wyczerpania zapasów. Można ją będzie także wypożyczyć w: bibliotekach, ośrodkach kultury, szkołach, które brały udział w projekcie oraz urzędach miast i gmin na terenie Powiatu Pruszkowskiego,

Książkę w formacie PDF można również pobrać na stronie internetowej www.dulag121.pl w zakładce „Edukacja i kultura”, na stronach gmin, ośrodków kultury i szkół biorących udział w projekcie.

Publikacja dostępna na licencji Creative Commons — Uznanie autorstwa 3.0 Polska. Licencja ta pozwala na kopiowanie, zmienianie, rozprowadzanie, przedstawianie i wykonywanie utworu jedynie pod warunkiem oznaczenia autorstwa.