Wypożyczalnia odtwarzaczy cyfrowej książki mówionej dla osób niewidomych i słabowidzących – Edycja 2016

 

P  O  L  E  C  A  M  Y

darmowy eBook fantasy do pobrania

Książnica Pruszkowska korzysta ze środków Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

spotkanie z Jackiem Getnerem4 kwietnia, w Młodzieżowym Domu Kultury odbyło się spotkanie z Jackiem Getnerem

Niezwykle sympatyczne spotkanie ze sprawcą licznych wzruszeń, łez i radości głównie piękniejszej części oglądaczy Klanu, rozpoczęło się od przeczytania przez Autora fragmentów jego najnowszej książki Pan Przypadek i celebryci.Pozostała część wieczoru upłynęła na żywej rozmowie z naszym Gościem, który chętnie zdradzał liczne tajemnice z serialowych kuchni, przy produkcji których jest lub był zaangażowany, a także zwierzał się ze swoich pisarskich planów.

Na zakończenie przedstawicielka Książnicy Pruszkowskiej obdarowała naszego Gościa kwiatami oraz egzemplarzem naszej książki „Pruszkowscy Żydzi”. Wybór upominku był nieprzypadkowy, ponieważ mieszkańcy Polski wyznania mojżeszowego, to jedna z licznych pasji Jacka Getnera.


Fotografował – jak zwykle – Tomasz Malczyk z Głosu Pruszkowa.____________________________________________________________________________
Autor o sobie:

Byłem scenarzystą m.in. sitcomu “Daleko od noszy”, serialu komediowego „Ale się kręci”. Współtworzyłem scenariusz i dialogi fabularnej gry komputerowej „Wiedźmin 2”. Obecnie piszę scenariusz i dialogi serialu „Klan”

Jestem laureatem kilkunastu nagród i wyróżnień w konkursach dramaturgicznych i prozatorskich  organizowanych na terenie całego kraju(najważniejsze wymieniam na końcu notki). Moje dramaty były czytane na terenie różnych teatrów na terenie całego kraju, a także na antenie radiowej. Sztuka pt.: „Klinika Dobrej Śmierci”, czarna komedia o eutanazji (zwyciężczyni konkursu na sztukę inspirowana twórczością Topora), miała premierę 11.10.2008 i już szósty sezon jest grana przez krakowski, niezależny Teatr Barakah.

Oprócz tego piszę wiersze, libretta musicali, książki. Obecnie zajmuję się tworzeniem serii książek o genialnym detektywie irytującym swoją dociekliwością różne ważne osoby. Do tej pory ukazały się dwie z nich („Pan Przypadek i Trzynastka”  oraz „Pan Przypadek i celebryci”) późną wiosną 2014 ukaże się trzecia („Pan Przypadek i korpoludki”)

Spis ważniejszych nagród i wyróżnień:

 • 2004 r. “Mój kolega Rainman” – opowiadanie zostało laureatem konkursu Pilcha i Polityki na Opowiadanie. Nie znalazło się w antologii pokonkursowej, wydane zostało w zbiorze moich opowiadań pt.: “Brzydka miłość”
 • 2005 r. “Happy Endu nie będzie” – dramat, jednoaktówka. Finalistka konkursu na małoobsadową sztukę o AIDS, ukazała się w antologii pokonkursowej wraz z pięcioma innymi dramatami. 26.05.2008 sztuka była prezentowana w formie czytanej na deskach Laboratorium Dramatu.
 • 2006 r. “Magiczny Bankomat” – scenariusz, adaptacja własnego opowiadanie pod tym samym tytułem, finalista konkursu na scenariusz filmu krótkometrażowego organizowanego przez firmę JJ i Stowarzyszenie Filmowców Polskich.
 • 2006 r. “Skrzypienie” – opowiadanie grozy. Wyróżnione w konkursie na opowiadanie grozy im. Hitchcocka organizowanym przez kanał “Zone Europa” i “Gazetę Telewizyjną.”
 • 2007 r. “Oj Zuza, ale ty głupia jesteś” – farsa w stylu angielskim. Została finalistką konkursu na współczesną komedię polską, organizowanego przez Polską Scenę Komediową. Konkurs pozostał (i wszystko na to wskazuje, że całkiem pozostanie) nie rozstrzygnięty
 • 2007 r. “Gorszy gatunek mężczyzny” – sztuka nagrodzona w I Konkursie Małych Form Teatralnych organizowanym przez Teatr Dramatyczny w Białymstoku. Inscenizacja czytana, która była częścią nagrody, została przeprowadzona 24 listopada na deskach tegoż teatru. 25.05.2008 r. sztuka była czytana na antenie Radia Białystok.
 • 2007 r. „Wylustrowany” – sztuka nagrodzona w VII konkursie Radom Odważny organizowanym przez Teatr Powszechny w Radomiu. Prezentacja czytana odbyła się 16 grudnia w trakcie „Targów Nowej Dramaturgii” w Radomiu.
 • 2008 r. „Klinika Dobrej Śmierci” – Główna Nagroda w konkursie „Toporniada” na sztukę inspirowaną twórczością Rolanda Topora. Sztuka ma zostać zrealizowana przez krakowski niezależny Teatr Barakah. Premiera odbyła się 11.10.2008.
 • 2008 r. „Polonez” – Główna Nagroda w konkursie na dramat społeczny nawiązujący do polskiej dramaturgii powojennej.
 • 2008 r. „Wylustrowany” – jedno z dwóch wyróżnień, oprócz Nagrody Głównej, w konkursie na dramat pt. „Radom Odważny”
 • 2009 r. „Ja muszę!/Tylko minuta” sztuka wyróżniona na konkursie Krótkich Form Dramaturgicznych pt. „Spotkanie w tramwaju” organizowanym przez Wrocławski Teatr Współczesny.
 • 2009 r. „Arszenik i Stare obrazy” oraz „Gangsterzy i filateliści. Opowiadania zostały laureatami konkursu na krótkie opowiadanie kryminalne, organizowanego przez Polską Agencję Literacka i Związek Literatów Polskich.
 • 2009 r. „Pożądanie w cieniu pokrywki” wyróżnienie na V-ym konkursie „Lustro, Obraz, Iluzja”
 • 2011 r. „Nasz mąż nie żyje” sztuka nagrodzona w III Konkursie Małych Form Teatralnych organizowanym przez Teatr Dramatyczny w Białymstoku. Inscenizacja czytana, która była częścią nagrody, została przeprowadzona 24 listopada na deskach tegoż teatru
Obie dotychczas wydane książki Jacka Getnera czekają na Czytelników w filiach Pruszkowskiej Książnicy.