Międzynarodowy Dzień Książki Dziecięcej

Urodziny H.Ch. Andersena w Filii 7

Międzynarodowy Dzień Książki Dziecięcej

Międzynarodowy Dzień Książki Dziecięcej został ustanowiony w celu promowania literatury pięknej i grafiki dla młodego czytelnika. Obchodzony jest 2 IV, w dniu urodzin Andersena. Co roku inny kraj jest gospodarzem tego święta. Polska była w roku 1980, motto „Książka moim oknem na świat” wymyślił Wojciech Żukrowski, a sam plakat projektował Jerzy Czerniawski.

W tym roku gospodarzem jest Irlandia, plakat projektowała Niamh Sharkey, a autorką „Listu do dzieci całego świata” jest Siobhan Parkinson.

Program Międzynarodowego Dnia Książki Dziecięcej w Filii 7

• Wystawa prac plastycznych dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 12 „Baśniowy świat H.Ch. Andersena”
  • Czytanie baśni H.Ch. Andersena
  • Pokaz baśni H.Ch. Andersena w „Kinie Siódemki”