JEDENASTY SALONIK Z KULTURĄ

28 marca w Spółdzielczym Domu Kultury w Pruszkowie po raz jedenasty zagrał Salonik z Kulturą

Ciepły, wiosenny wieczór zgromadził na widowni sporą rzeszę fanów, jednak mniejszą niż można  było się spodziewać. Wszak program zapowiadał się znakomicie.

Po tradycyjnym powitaniu przez gospodarza programu – Antoniego Murackiego – jego nieśmiertelną, salonikową balladą, usłyszeliśmy i zobaczyliśmy lekki, kabaretowy program Katarzyny Zygmont i Orkiestry Moralnego Niepokoju. Piosenki Kasi Zygmont w swojej treści nawiązywały zarówno do pory dnia, jak i pory roku. Opowiadały głównie o wiośnie i miłości, w konwencji żartobliwej, czasem nieco frywolnej – wszystkie jednak charakteryzowały się brawurowym wykonaniem.

Następnie wystąpił znany i lubiany w Pruszkowie Marek Majewski, z charakterystyczną dla niego wiązanką nieco nostalgicznych piosenek kabaretowych.

A na zakończenie poznaliśmy obszerne fragmenty koncertu „Trzeba marzyć” w wykonaniu Anny Stankiewicz i Janusza Strobla. Koncert promuje nowy dwupłytowy album Anny Stankiewicz Strobel – Kofta – Wołek. W programie znalazły się utwory takie jak „Trzeba marzyć”, „Kiedy księżyc jest w nowiu”, „Więc jak?”, „Nieobecni” i wiele innych, którym artystka poprzez swój charakterystyczny, ciepły głos i  świadome operowanie słowem nadała nowy wymiar.

Różnorodny, bogaty program wieczoru, a także duża ( jak na Salonik) ilość wykonawców – mogły zaspokoić wszelakie gusta odbiorców. Zabrakło jedynie piosenki biesiadnej oraz disco-polo. Za co nie zamierzamy się kajać.

Fotografował Tomasz Malczyk z Głosu Pruszkowa.

Pełna relacja fotograficzna w naszej Galerii