Ferie w Filii 7

FERIE W BIBLIOTECE

Rok Tove Jansson

Wychowankowie Świetlicy PKPS wraz z gronem pedagogicznym uczestniczyli w pierwszym spotkaniu poświęconym Tove Jansson, której 100 – rocznica urodzin przypada na rok 2014.

Prowadząca spotkanie Ewelina Rąbkowska  – wolontariuszka, słuchaczka podyplomowego studium UW, przybliżyła postać autorki serii książek o znanych wszystkim sympatycznych Muminkach.
W kolejnej części spotkania uczestnicy wysłuchali fragmentu opowiadania „Zima w Dolinie Muminków”, a następnie przystąpili do zajęć plastycznych „Sukienka dla Małej Mi”.

Spotkaniu towarzyszyła ekspozycja wydań z bohaterami Doliny Muminków m. in.: komiksy z rysunkami Tove Jansson, tomik „Lato w Dolinie Muminków”(wyd. I  Wydawnictwa Nasza Księgarnia  z 1967 roku ) i biografia „Tove Jansson. Mama Muminków” Boel Westin oraz wystawa  rysunków uczniów „Kółka plastycznego” ze Szkoły Podstawowej nr 6.

Relacja z „Ferii w bibliotece” dostępna w kronice Tel – Kab Pruszków.

Spotkanie upłynęło w miłej i sympatycznej atmosferze, która towarzyszy wszystkim spotkaniom organizowanym  w Filii 7.

Zapraszamy do udziału w spotkaniach „Rok Tove Jansson”.