Wypożyczalnia odtwarzaczy cyfrowej książki mówionej dla osób niewidomych i słabowidzących – Edycja 2016

 

P  O  L  E  C  A  M  Y

darmowy eBook fantasy do pobrania

Książnica Pruszkowska korzysta ze środków Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

SIOSTRY NIE TYLKO GOTUJĄ


14 marca naszymi gośćmi były „Siostry, które nie tylko gotują”…


Niezwykle ciepłe, kameralne spotkanie zawdzięczamy Wydawnictwu MELANŻ, które wydało książkę SIOSTRY GOTUJĄ, autorstwa naszych uroczych gości.


  Ale książka – wbrew tytułowi – nie jest książką kucharską. Anna Popek, znana prezenterka telewizyjna, wraz ze swoją siostrą      Magdaleną Krupą, opowiadały nie tylko o swoich gustach kulinarnych oraz nie tylko reklamowały przepisy na swoje ulubione dania( choć i tych nie zabrakło).


Jak same Autorki wielokrotnie podkreślały, ich książka jest przede wszystkim wyrazem hołdu złożonego rodzinnemu domowi. A także gromką pochwałą tradycji. Oczywiście, znajdziemy tu także wiele oryginalnych przepisów, w tym także sporo egzotycznych. Jednak myślą przewodnią pozostaje tradycyjna rola kobiety w domu. Matki, opiekunki, gospodyni oraz strażniczki rodzinnych rytuałów, zwyczajów i tradycji. Dużo w niej również o sposobach zdrowego żywienia, którego obie Panie są entuzjastkami. W trakcie naszego spotkania, to właśnie na zdrowe żywienie przeniósł się ciężar rozmowy. I chwilami powodował nawet ożywioną dyskusję.


Spotkanie pozostawiło niezatarte wrażenia wśród pruszkowskiej publiczności. Panie oczarowały wszystkich.Kolejne, niezwykle miłe spotkanie, które pozostanie nam na długo w pamięci.Podczas wpisywania autografu, można jeszcze o coś dopytać…Dziękujemy Przyjaciołom z Młodzieżowego Domu Kultury za pomoc w zorganizowaniu spotkania oraz Tomaszowi Malczykowi za jego uwiecznienie.Więcej fotografii w naszej Galerii.