Pasje Hanny Idzkowskiej

Pasje Pani Hanny

Wernisaż wystawy w Filii 7

Uroczystego otwarcia wystawy prac Pani Hanny Idzkowskiej dokonał dyrektor Książnicy Pruszkowskiej Grzegorz Zegadło.

Wśród licznie przybyłych gości znaleźli się: przedstawiciele MOPS z Panią dyrektor, Bożeną Kostrzewską,

pensjonariusze „Domu Pogodnej Jesieni” z Panią kierowniczką, Hanną Radomską, czytelnicy i pracownicy Książnicy Pruszkowskiej oraz rodzina Pani Hanny.

Obrazy oraz poezja wyeksponowane zostały w czytelni Filii 7 i spotkały się z dużym zainteresowaniem oraz uznaniem da autorki.
Spotkanie uświetniła Pani Teresa Wiącek, czytelniczka Książnicy Pruszkowskiej, autorka tomiku poezji „Na rozstaju dróg…”, która czytała napisane przez siebie wiersze dedykowane Pani Hannie Idzkowskiej.

Wystawa prac dostępna jest do 5 marca. Serdecznie zapraszamy!

Fot. Tomasz MalczykGłos Pruszkowa

Hanna Idzkowska (ur. 1951) absolwentka Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie, kierunek handel zagraniczny.

.
Pracowała w Handlu Zagranicznym „Pezetel” prowadząc sekcję kulturalno-oświatową.
Obecnie jest  podopieczną Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, czytelniczką Książnicy Pruszkowskiej, wolontariuszką w Domu „Pogodnej Jesieni” oraz słuchaczką Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Miejskim Ośrodku „Kamyk, ” gdzie należy do sekcji plastycznej i do kabaretu. Pasją Pani Hanny jest malarstwo i poezja.
Pierwsze wiersze i prace malowane zapałkami zaczęła tworzyć po śmierci swojego ojca,  po którym odziedziczyła swoje zdolności. Ze względu na kłopoty ze zdrowiem przebywała w Klinice warszawskiej oraz w Konstancinie, tam też malowała i pisała głównie dla personelu medycznego.
Powrót do swoich pasji oraz wyjście z ciężkiego stanu psychicznego zawdzięcza dyrektorce MOPS Teresie Kostrzewskiej i opiekunce Bożenie Dembowskiej.
W październiku 2013 brała udział w XV Regionalnym Przeglądzie Sztuk Plastycznych Wernisażu Sztuki Nieprofesjonalnej pod patronatem prezydenta miasta Pruszkowa Jana Starzyńskiego.
Swoich sił próbowała w Przeglądzie Poezji Amatorskiej  w Piastowie i Konkursie Recytatorskim im. K. I. Gałczyńskiego w Pruszkowie.
Cały czas tworzy nowe prace i pisze wiersze.