Wypożyczalnia odtwarzaczy cyfrowej książki mówionej dla osób niewidomych i słabowidzących – Edycja 2016

 

P  O  L  E  C  A  M  Y

darmowy eBook fantasy do pobrania

Książnica Pruszkowska korzysta ze środków Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

Pasje Hanny Idzkowskiej

Filia Nr 7 Książnicy Pruszkowskiej serdecznie zaprasza


na wernisaż wystawy malarstwa

Hanny Idzkowskiej

13 lutego, o godzinie 11.00 – Filia Nr 7, ulica Księcia Józefa 1Hanna Idzkowska (ur. 1951) absolwentka Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie, kierunek handel zagraniczny.
Pracowała w Handlu Zagranicznym „Pezetel” prowadząc sekcję kulturalno-oświatową.
Obecnie jest  podopieczną Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, czytelniczką Książnicy Pruszkowskiej, wolontariuszką w Domu „Pogodnej Jesieni” oraz słuchaczką Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Miejskim Ośrodku „Kamyk”,  gdzie należy do sekcji plastycznej i do kabaretu. Pasją Pani Hanny jest malarstwo i poezja.
Pierwsze wiersze i prace malowane zapałkami zaczęła tworzyć po śmierci swojego ojca,  po którym odziedziczyła swoje zdolności.  Ze względu na kłopoty ze zdrowiem przebywała w Klinice warszawskiej oraz w Konstancinie, tam też malowała i pisała głównie dla personelu medycznego.
Powrót do swoich pasji oraz wyjście z ciężkiego stanu psychicznego zawdzięcza dyrektorce MOPS Teresie Kostrzewskiej i opiekunce Bożenie Dembowskiej.
W październiku 2013 brała udział w XV Regionalnym Przeglądzie Sztuk Plastycznych Wernisażu Sztuki Nieprofesjonalnej pod patronatem prezydenta miasta Pruszkowa Jana Starzyńskiego.
Swoich sił próbowała w Przeglądzie Poezji Amatorskiej w Piastowie i Konkursie Recytatorskim im. K. I. Gałczyńskiego w Pruszkowie.
Cały czas tworzy nowe prace i pisze wiersze.