ANDRZEJKI W FILII NR 5

ANDRZEJKI W BIBLIOTECE

W minioną sobotę,  podczas „Andrzejkowego spotkania” dzieci miały okazję dowiedzieć się, skąd wziął się w Polsce zwyczaj andrzejkowego wróżenia i jak długą ma tradycję.

Uczestnicy spotkania chętnie brali udział w magicznych wróżbach. Śmiechu było co niemiara, ponieważ z wosku wszyscy próbowali odgadnąć, jakie Święty Mikołaj przyniesie im prezenty  pod  choinkę.

Oprócz lania wosku na dzieci czekał słodki poczęstunek.

Na koniec bibliotecznych andrzejek dziewczęta i chłopcy usłyszeli recenzję kilku książek – nowości, specjalnie wydanych na tegoroczne, najbliższe  święta.
Wszyscy rozstaliśmy się w iście świątecznym nastroju.