XXII TARGI KSIĄŻKI HISTORYCZNEJ

Tę ostatnią książkę podpisywał w sobotę, 29 listopada jej autor – Zdzisław Zaborski.

Fot. Tomasz Malczyk – Głos Pruszkowa

Już po raz czwarty Pruszkowska Książnica wzięła udział w Targach Książki Historycznej. Początki były skromne – gościliśmy kątkiem przy pruszkowskiej Oficynie Wydawniczej REWASZ. W kolejnych latach mieliśmy już swoje własne, niewielkie stoisko przy Salonie Bibliotek. Jak bardzo jest ono niewielkie, przekonaliśmy się podczas tegorocznej edycji Targów. Stale rosnący dorobek wydawniczy Książnicy Pruszkowskiej oraz wzrost popularności naszych pruskovianów, znacznie przekraczają ilość miejsca, jaką przydzielić nam może organizator Targów.

Wszystkie nasze publikacje cieszą się dużym zainteresowaniem, w tym największym – ze zrozumiałych względów – wydawnictwa najnowsze. W tym roku królowały Pamiętniki byłego dowódcy Dzieci Warszawskich i byłego naczelnika sił zbrojnych powiatów warszawskiego i rawskiego Ludwika Żychlińskiego oraz „Śmiałym” ku zwycięstwu – listy Ziemomysła Zaborskiego z wojny 1914 – 1920.